Rezultate te kerkimit per termin: +Luma

Meta: total 713 / total_found 713 / time 0.000 / keyword[0] luma / docs[0] 713 / hits[0] 1271 /
No Pic available
  • 2017-05-29

Vesa Luma, mesazh emocionues për ditëlindjen e djalit

Këngëtarja shqiptare Vesa Luma ka festuar 1-vjetorin e djalit të saj, Lian dhe nuk ka harruar që ta urojë publikisht. Jeta ime, Liani im sot mbushi një vit! Para se të vije ti ëngjulli jonë në jetë, nuk kisha menduar ndonjëherë se sa të parëndësishme mund të më duken shumë gjëra

No Pic available
  • 2017-05-14

Kush është zemra e Vesa Luma?

Vesa Luma ka sjellë projektin e ri muzikor të titulluar Ti zemra ime, në bashkëpunim me producentin Ervin Gonxhi. Kishte disa kohë që 31-vjecarja ishte larguar nga muzika, por duket se i është rikthyer këtij pasioni duke sjellë një baladë ritmike, që i dedikohet një dashurie që e ka l

No Pic available
  • 2017-05-08

Vesa Luma: Jam nëna më e lumtur në botë

Këngëtarja Vesa Luma ndihet nëna më e lumtur në botë që ka përjetuar çdo ditë e më shumë rritjen e vogëlushit të saj, Lian. Këtë ndjesi ajo e ka shprehur përmes një postimi në rrjetin e saj social Instagram. Vesa bashkngjitur fotos së vogëlushit të saj shkruan: Jam nëna m

Për herë të parë mjellmat shtegtojnë drejt Liqenit të Fierzës
  • 2017-02-24

Për herë të parë mjellmat shtegtojnë drejt Liqenit të Fierzës

Prej dy javësh në ujërat e liqenit të Fierzës në Kukës janë vënë re mjellma, të cilat si rrallë ndonjëherë kanë shtegtuar në Kukës, aty ku duket se kushtet meterologjike kanë krijuar klimën e duhur për qëndrimin e tyre. Në një intervistë për Ora News online, eksperti i biodi

No Pic available
  • 2017-01-01

Ja si urojnë yjet shqiptarë vitin e ri 2017!

Viti i Ri 2017 nuk ka kaluar pa u uruar nga yjet shqiptarë, përfshirë këtu edhe ata të njohurit ndërkombëtarisht. Prej aktores shqiptare në Hollywood, Eliza Dushku, këngëtares Dua Lipa e deri tek yjet shqiptare që jetojnë në trojet shqiptare dhe në kontinentin e vjetër kanë uruar fan

Jeta tragjike dhe persekutimi i motrave Qiriazi: Si u vetëvra i biri i Sevastisë në hetuesi (trupin ia zhdukën)
  • 2016-12-19

Jeta tragjike dhe persekutimi i motrave Qiriazi: Si u vetëvra i biri i Sevastisë në hetuesi (trupin ia zhdukën)

Nga Viktoria Dako Ruli Mbesa e Sevasti Qiriazit, themelueses së shkollës së parë shqipe, rrëfen fundin tragjik të jetës së motrave Qiriazi. 1943, Sevastia dhe Parashqevia jetonin në Kamzë, pa ndonjë veprimtari publike të veçantë. Ishte kohë lufte. Sevastia kishte dy djem. Aleksand

4 vjetori i embel i Veses dhe Bigut
  • 2016-12-12

4 vjetori i embel i Veses dhe Bigut

var fbShare url httpvizionplusal4-vjetori-i-embel-i-veses-dhe-bigutsize smallbrbrAta jane nje nga ciftet me simpatik te showbiz ne Shqiperi Ajo nga Kosova dhe ai nje djal Tirone Big Basta dhe Vesa Luma sot festojne 4 vjet qe nga dita kur i thane po njeri-tjetrit Kete gje e ka kujtuar Vesa permes nj