Rezultate te kerkimit per termin: +Lumi +Gjanica

Meta: total 125 / total_found 125 / time 0.000 / keyword[0] lumi / docs[0] 4561 / hits[0] 6581 / keyword[1] gjanica / docs[1] 253 / hits[1] 478 /
No Pic available
  • 2015-02-06

HEC- i Ulzës hap portat, në Fier lumi Gjanica rrezikon të dalë nga shtrati

Hapen portat e HEC-it të Ulzës pas reshjeve të dendura të shiut, aktualisht po shkarkohet me 350 metër kub/sekond. Hapja e portave ka shtuar prurjet në lumin Mat, çka ka rritur frikën për përmbytje të mundshme në Tale dhe Shënkoll të Lezhës. Shtabi i emergjencave që ndodhet në terre

No Pic available
  • 2015-02-06

Kërcënon edhe Gjanica, Shtabi i Emergjencave në Fier paralajmëron banorët

Fier-Reshjet e shumta të shiut në Fier rrezikojnë daljen nga shtrati të lumit Gjanica. Shtabi i Emergjencave në Fier ka paralajmëruar banorët që të marrin masat e të largohen prej banesave, ose të qëndrojnë në katet e dyta të godinave, të largojnë të sëmurët, si edhe të largojn

Borë në zonat malore, shi në ato fushore (të dhënat sipas qarqeve)
  • 2015-02-04

Borë në zonat malore, shi në ato fushore (të dhënat sipas qarqeve)

Tiranë - Ministria e Brendshme publikoi të dhënat deri në orën 13 mbi situatën e përmbytjeve në vend. Sipas Ministrisë, gjatë natës ka pasur reshje të pakta, ndërsa kryeministri ka deklaruar dje se e mërkura do të regjistrojë sasira të mëdha reshjet. Sipas Ministrisë, në zonat m

No Pic available
  • 2015-02-02

Përmbytet jugu, Ministria e Brendshme: 300 familje të evakuara në Vlorë, Fier e Berat. Rrezikohet Diga e Banjës

Ministria e Brendshme raporton se janë evakuar rreth 300 familje në fshtrat e rrezikuara nga përmbytjet në qarqet Vlorë, Fier e Berat. Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshem Florian Serjani, ka raportuar situatën për 24 orët e fundit ku flet për normalizim të situatës sa i përket pr

Gjanica del dhe Osumi dalin  nga shtrati. Në Fier dhjetra banesa e biznese nën ujë
  • 2015-02-01

Gjanica del dhe Osumi dalin nga shtrati. Në Fier dhjetra banesa e biznese nën ujë

Fier - Situata në Fier paraqitet e rrezikshme, duke qenë se dy burimet e lumenjve Vjosë dhe Seman kanë prurje mjaft të mëdha dhe kjo ka bërë që lumi Gjanica, në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, të dalë nga shtrati duke përmbytur jo vetëm banesat që ndodhen përgjat

No Pic available
  • 2015-02-01

Kryebashkiaku i Përmetit apel banorëve të rrjedhës së poshte të Vjosës: Lini banesat urgjentisht

Në orën 10: 32 minuta (1 shkurt 2015)  Kryetari i bashkisë së Përmetit, Gilberto Jaçe bëri apel përmes Ora News të gjithë banorët e rrjedhes së poshtë të Vjosës sepse pas disa orësh rrezikohen. Lumejtë në jug të vendit,  Drino, Vjosa dhe Osum kanë dalë nga shtrati duke shkaktu

No Pic available
  • 2014-12-29

Gjanica permbyt Fierin lumi del nga shtrati

brbrReshjet e shumta te shiu dhe debores qe kane perfshire vendin javen e fundit te dhjetorit kane rritur shume prurjet e lumit Gjanica ne Fier duke bere qe ai te dale nga shtrati Per pasoje jane permbytur dhjetera banesa e lokale qe ndodhen prane shtratit te lumit mes tyre edhe zyrat e Ujesjellesit