Rezultate te kerkimit per termin: +Lumi +Vjose

Meta: total 78 / total_found 78 / time 0.000 / keyword[0] lumi / docs[0] 5706 / hits[0] 8300 / keyword[1] vjose / docs[1] 219 / hits[1] 326 /
No Pic available
  • 2016-02-25

Ndihma per fermeret e Fierit

brbrKryeministri Edi Rama i eshte rikthyer zonave te permbytura nje vit me pare nga lumi Vjose konkretisht bizneseve qe pesuan deme te konsiderueshme Ne Kafaraj te Fierit qeveria se bashku me USAID ka investuar 750 mije dollare per fermeret e zones per ndertimin e serave I pranishem ne kete aktivit

No Pic available
  • 2016-01-17

Lumenjtë nën kontroll, rrugët të kalueshme, kujdes nga rrëshqitjet dhe ngricat

Akset rrugore kombëtare janë të gjitha të qarkullueshme për kundër reshjeve të borës dhe shiut që kanë përfshirë vendin. Në buletinin e mbrëmjes mbi situatën e kalueshmërisë së rrugëve në vend, ARRSH porosit drejtuesit e mjeteve të jenë të pajisur me zinxhirë nëse do të udh

Mbytja e te riut ne Vjose babai I bej thirrje ministrit Tahiri te na ndihmoje te gjejme trupin
  • 2015-08-19

Mbytja e te riut ne Vjose babai I bej thirrje ministrit Tahiri te na ndihmoje te gjejme trupin

Foto Ilustruese PUBLICITET Fier 19 gusht 2015 NOAal- Pas 24 ore kerkimesh nga familjaret ende nuk eshte gjetur trupi i pajete  i adoleshentit Dritan Shametaj i cili u mbyt nje dite me pare teksa lahej ne lumin Vjose ne Fierbr br Familjaret dhe banoret e zones kane viju

Fier mbytet ne lumin Vjose nje 20 vjecar po lahej me te atin
  • 2015-08-18

Fier mbytet ne lumin Vjose nje 20 vjecar po lahej me te atin

Foto ilustruese PUBLICITET Fier 18 gusht 2015 NOAal- Mbytet ne lumin e Vjoses nje 20 vjecar Ngjarja ka ndodhur  ne Fier ku i riu Dritan Shametaj  ka qene duke u lare bashke me te atinbr br Sipas informacioneve te para babi dhe persona te tjere banore te zones kane t

Reshjet e shiut lumi Vjose rrezikon te dale nga shtrati
  • 2015-03-07

Reshjet e shiut lumi Vjose rrezikon te dale nga shtrati

brbrLumi Vjose rrezikon serish te dale nga shtratit Reshjet e shumta te shiut te rena gjate diteve te fundit kane risjelle edhe njehere friken e permbytjeve ne zonen e Novoseles ne Vlore Nderkohe rritja me e madhe eshte shenuar pasditen e sotme Por situata nuk eshte aspak premtuese nga ora ne ore ba

Lumenjte dalin nga shtrati nisin evakuimet ne Fier e Vlore
  • 2015-02-01

Lumenjte dalin nga shtrati nisin evakuimet ne Fier e Vlore

brbrDisa zona ne jug te vendit vazhdojne te mbeten nen kercenimin e permbytjeve Situata vijon te mbetet problematike ne komunen e Novoseles ne qarkun e Vlores ku per shkak te daljes se Vjoses jane evakuar 14 familje gjate natesSipas kryetarit te komunes Novosele Kanan Shakaj situata paraqitet e rend

No Pic available
  • 2015-01-31

Stuhite godasin Shqiperine

brbrI gjithe vendi eshte perfshire nga moti i keq me stuhi shiu e debore Pothuajse ne cdo rreth raportohen probleme dhe deme te shkaktuara lumenj qe rrezikojne te dalin nga shtrati si dhe mungese e energjise elektrike br Reshjet e shiut qe kane perfshire Gjirokastren per me shume se 24 ore kane arri