Rezultate te kerkimit per termin: +Lumi +Vjose

Meta: total 74 / total_found 74 / time 0.000 / keyword[0] lumi / docs[0] 4706 / hits[0] 6807 / keyword[1] vjose / docs[1] 190 / hits[1] 291 /
Reshjet e shiut lumi Vjose rrezikon te dale nga shtrati
  • 2015-03-07

Reshjet e shiut lumi Vjose rrezikon te dale nga shtrati

brbrLumi Vjose rrezikon serish te dale nga shtratit Reshjet e shumta te shiut te rena gjate diteve te fundit kane risjelle edhe njehere friken e permbytjeve ne zonen e Novoseles ne Vlore Nderkohe rritja me e madhe eshte shenuar pasditen e sotme Por situata nuk eshte aspak premtuese nga ora ne ore ba

Lumenjte dalin nga shtrati nisin evakuimet ne Fier e Vlore
  • 2015-02-01

Lumenjte dalin nga shtrati nisin evakuimet ne Fier e Vlore

brbrDisa zona ne jug te vendit vazhdojne te mbeten nen kercenimin e permbytjeve Situata vijon te mbetet problematike ne komunen e Novoseles ne qarkun e Vlores ku per shkak te daljes se Vjoses jane evakuar 14 familje gjate natesSipas kryetarit te komunes Novosele Kanan Shakaj situata paraqitet e rend

No Pic available
  • 2015-01-31

Stuhite godasin Shqiperine

brbrI gjithe vendi eshte perfshire nga moti i keq me stuhi shiu e debore Pothuajse ne cdo rreth raportohen probleme dhe deme te shkaktuara lumenj qe rrezikojne te dalin nga shtrati si dhe mungese e energjise elektrike br Reshjet e shiut qe kane perfshire Gjirokastren per me shume se 24 ore kane arri

Projekti per monitorimin e lumit Vjose
  • 2014-03-13

Projekti per monitorimin e lumit Vjose

Diskutimet mes qeverise shqiptare dhe asaj greke per monitorimin fiziko-kimik dhe biologjik te ujerave te lumit Vjose kane hyre ne fazat e tyre konkrete ndersa ne Vlore eshte bere prezantimi i projektit nderkufitar IPA mes dy vendeve fqinje Sipas specialisteve shqiptare ky projekt mes te tjerash do

No Pic available
  • 2014-02-05

Devijimi i Vjoses specialistet Myzeqeja mbetet pa vaditje

Devijimi i lumit Vjose sipas nje projekti grek per te cuar ujin ne Liqenin e Janines do te shkaktoje vec demeve te tjera ne ekosistem edhe shkaterrimin e sistemit te tanishem te ujitjes ne qarkun Fier dhe me gjere Sipas Ramadan Krasniqit njerit prej specialisteve te njohur te ujitjes ne qarkun e Fie

No Pic available
  • 2014-01-28

Akademiku Krisafi per devijimin e rrjedhes se Vjoses

Ndersa diskutimet per devijimin e ujerave te lumit Radika nga Maqedonia kane mbetur ne nivelin sa teknik edhe politik por qe askush nuk e mohon ngritjen e nje hidrocentrali nga fqinjet tane ne dem te pasurise sone ujore debatet per devijimin e lumit Vjosa nga greket jane rinxjerre ne skene nga akade

REFLEKTIM/ Si po shkatërrohet Shqipëria? (III)
  • 2013-09-25

REFLEKTIM/ Si po shkatërrohet Shqipëria? (III)

Nga ing. Afat Serjani   III. Por çperben ne te vertete Lengarica? 1.       Ne VKM NR. 676, DT. 20.12.2002, inkludohen ne listen e rrethit Permet, si monumente ne mbrojtej te natyres Shqiptare, pergjate lumit te Lengarices: Shpella e Pellumbave, Kanioni i Lengarices, Guri i Petranit, U