Rezultate te kerkimit per termin: +Lumi

Meta: total 1000 / total_found 5706 / time 0.003 / keyword[0] lumi / docs[0] 5706 / hits[0] 8300 /
No Pic available
  • 2017-06-18

Simpatia e Dhurata Dora dhe Lumi B

Këngëtarët kosovarë, Dhurata Dora dhe Lumi B kanë ardhur në bashkëpunim me projektin më të ri muzikor të titulluar Simpatia. Ata kanë zgjedhur të sjellin versionin modern të këngës së njohur me të njëjtin titull nga Edona Llalloshi dhe Memli. Muzika dhe ritmi është energjik, duke

Koleksioni i fotografive të Franc Nopçës: Shqipëria në vitet 19031916
  • 2017-06-16

Koleksioni i fotografive të Franc Nopçës: Shqipëria në vitet 19031916

Ky koleksion me foto të rralla është publikuar në faqen e studiuesit Robert Elsie dhe janë realizuar në vitet 1903 1916 nga baroni Franc Nopça. Baroni Franz Nopca me kostum shqiptar   Ja çfarë shkruan Elsie për Nopçën: Shkencëtari dhe albanologu hungarez, Baroni Franc Nopça (Fran

No Pic available
  • 2017-06-16

Ky është Osumi që nuk nderon qytetin e një mbi një dritareve

Edhe këtë sezon turistik, lumi i Osumit në Berat shfaq pamjen e vet më të ndotur. Bashkia thotë se me gjithë masat emergjente, zgjidhja e vetme që situata të ndryshojë është zbatimi i projekteve të mëdha. Nën kryetari i bashkisë së Beratit, Bledar Blana sqaron se edhe këtë vit do

No Pic available
  • 2017-06-12

Ura e lëvizshme e Bunës kthehet në identitet, një atraksion turistik

Ura e lëvizshme Bunës, Monument Kulture i kategorisë së parë, ka marrë formë. Tashmë punimet janë përmbyllur dhe ura e cila ishte kthyer në një rrezik serioz për kalimtarët, ka marrë pamje të re dhe duket se do të jetë një atraksion për turistët.  Pamjet madhështore të sa

Parandalimi i kanabisit, kontrolle nga ajri dhe toka në Tiranë
  • 2017-06-11

Parandalimi i kanabisit, kontrolle nga ajri dhe toka në Tiranë

Sot në qarkun e Tiranës, ka nisur monitorimi nga ajri me anë të helikopterit, për kontrollin e territorit për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Krahas monitorimit nga ajri, vijon kontrolli i imtësishëm i territorit nga toka. Policia t

No Pic available
  • 2017-06-10

Parandalimi i kanabisit, kontrolle nga ajri dhe toka edhe në Tiranë

Sot në qarkun e Tiranës, ka nisur monitorimi nga ajri me anë të helikopterit, për kontrollin e territorit për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Krahas monitorimit nga ajri, vijon kontrolli i imtësishëm i territorit nga toka. Poli

Lindje-Perëndim: Shqipëria promovon Rrugën Egnatia me skicat e Edward Lear (FOTO)
  • 2017-06-09

Lindje-Perëndim: Shqipëria promovon Rrugën Egnatia me skicat e Edward Lear (FOTO)

Shqipëria ka përzgjedhur punimet e artistit britanik, Edward Lear, për të promovuar Via Egnatia-n. Lajmi është pasqyruar nga disa prej mediave më të njohura në botë. Agjencia Kombëtare e Bregdetit hapi të enjten ekspozitën me punimet e Lirit. Punimet janë vendosur tek Pedonalja në Tir