Rezultate te kerkimit per termin: +Lumin +Radika

Meta: total 154 / total_found 154 / time 0.000 / keyword[0] lumin / docs[0] 7181 / hits[0] 9603 / keyword[1] radika / docs[1] 401 / hits[1] 1122 /
Strasburgu: Radika, të mos e devijojë
  • 2015-11-01

Strasburgu: Radika, të mos e devijojë

Këshilli i Europës konteston ndërtimin e hidrocentralit në parkun e Mavrovës Merr fund odiseja e devijimit të lumit Radika për të furnizuar me ujë një hidrocentral të planifikuar për tu ndërtuar nga qeveria maqedonase në zonën e Mavrovës. Pas debateve të shumta nga shqiptarët e Dib

Radika, Strasburgu urdhër Maqedonisë: Mos devijo lumin!
  • 2015-10-31

Radika, Strasburgu urdhër Maqedonisë: Mos devijo lumin!

Merr fund odisea e devijimit të lumit Radika për të furnizuar me ujë një hidrocentral të planifikuar për t'u ndërtuar nga qeveria Maqedonase në zonën e Mavrovës. Pas debateve të shumta nga shqiptarët e Dibrës së Madhe, protestave në Shqipëri, por edhe të ekologjistëve në Maqedo

Merr fund odisea e Radikës; Strasburgu urdhëron Maqedoninë të mos e devijojë lumin
  • 2015-10-31

Merr fund odisea e Radikës; Strasburgu urdhëron Maqedoninë të mos e devijojë lumin

Merr fund odisea e devijimit të lumit Radika për të furnizuar me ujë një hidrocentral të planifikuar për tu ndërtuar nga qeveria Maqedonase në zonën e Mavrovës. Pas debateve të shumta nga shqiptarët e Dibrës së Madhe, protestave në Shqipëri, por edhe të ekologjistëve në Maqedo

Alarmi i 8220The Guardian8221 Hidrocantralet po shkaterrojne Ballkanin BERZH mund te anulloje HEC-in ne Maqedoni
  • 2015-02-23

Alarmi i 8220The Guardian8221 Hidrocantralet po shkaterrojne Ballkanin BERZH mund te anulloje HEC-in ne Maqedoni

e Shtune 21 Shkurt 20151720 pm brbrMe shume dihet per lumenjte ne Amazon sesa rruget e reja ujore te Evropes ne Ballkan Por keto ekosisteme unike ne Evropen jug-lindore se shpejti mund te harrohen se bashku me specie qe jane te rrezikuara si Rreqebulli i Ballkanit nese planet pe

Radika ministrat Gjiknuri-Neziri Realizimi vetem me konsensus
  • 2015-02-11

Radika ministrat Gjiknuri-Neziri Realizimi vetem me konsensus

e Marte 10 Shkurt 20151550 pm brbrProjekti i lumit Radika nje nga temat me te nxehta te nje viti me pare eshte kthyer edhe nje here ne vemendje dje gjate nje konference te perbashket per shtyp te ministrit te Energjise Damian Gjiknuri dhe ministrit te Ekonomise se Maqedonise Bek

Ministrat e qeverisë së Maqedonisë: Nuk ka projekt për Radikën
  • 2014-09-28

Ministrat e qeverisë së Maqedonisë: Nuk ka projekt për Radikën

Konferencë e përbashkët për shtyp e Ministrit të Ekonomisë në Maqedoni Valon Saraçini, ministrit të Mjedisit e Planifikimit Hapësinor në Maqedoni Abdilaqim Ademi, ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati, ministrit të Mjedisit Lefter Koka dhe ministrit të Energjisë dhe Industrisë Damian

No Pic available
  • 2014-04-25

Shtet pa shtet

Juridikisht, gjeografikisht, institucionalisht dhe ndërkombëtarisht njihemi, llogaritemi dhe respektohemi si shtet i pavarur e Sovran Prej këtij statusi gëzojmë plot të drejta e privilegje, bëjmë edhe festime madhështore, ndoshta duke i shtrirë k&eum