Rezultate te kerkimit per termin: +Lumit +Jug

Meta: total 1000 / total_found 1060 / time 0.001 / keyword[0] lumit / docs[0] 12918 / hits[0] 21705 / keyword[1] jug / docs[1] 17855 / hits[1] 21227 /
Kinë, mbi 140 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës
  • 2017-06-24

Kinë, mbi 140 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës

Të paktën 141 persona dyshohet se kanë vdekur të bllokuar në një gropë që është shkaktuar nga rrëshqitjet e tokës në Kinën jug-perëndimore. Ngjarja ka ndodhur në provincën Sichuan dhe autoritetet saktësojnë se një faqe shkëmbore e shpatit të malit, rrëshqiti në fshatin Xinmo

No Pic available
  • 2017-06-23

Familja është vrarë, 1 vjeçari disa ditë pa ngrënë. Momenti i dhimbshëm

Kjo video e dhimbshme tregon momentin kur një fëmijë i uritur është shpëtuar nga një shkollë e bombarduar në Mosul të Irakut. Ai ka mbijetuar për ditë krejt i vetëm.  Ushtarakët irakianë pastrojnë fëmijën 1 vjeçar, nëna e të cilit besohet të jetë vrarë në betejën e vaz

Pesë fakte për Bulevardin e Ri
  • 2017-06-22

Pesë fakte për Bulevardin e Ri

Pasi kanë shtypur së bashku një buton të madh kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj kanë ndezur mbrëmjen e së martës dritat e segmentit të parë të Bulevardit të Ri të Tiranës, duke shfaqur përpara të pranishmëve veprën më të re publike, që ndonëse është ndërtu

No Pic available
  • 2017-06-05

El Dorado, e vërteta prapa legjendës

Ëndrra e El Dorados, një qytet i humbur me flori, çoi shumë konkuistadorë drejt një kërkimi të pafrutshëm nëpër pyjet dhe malet e Amerikës së Jugut. Por gjithçka ishte thjeshtë dëshirë e ethshme. I florinjti në të vërtetë nuk ishte një vend, por një person siç e konfirmojnë

No Pic available
  • 2017-05-28

Loja e Balenës Blu, 15 vjeçarja hidhet në lumin e rrëmbyer e të turbullt

Tre të rinj në jug të Rusisë rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar një vajzë 15 vjeçare, e cila u hodh në një lumë të trazuar malor, si pjesë e lojës së diskutueshme në mediat sociale e quajtur Balena Blu, që çon shpesh të rinjtë në vetëvrasje. Incidenti dramatik ndodhi të

No Pic available
  • 2017-05-11

Peshkatarët shqiptarë i vijnë hakut peshkut vrasës jugosllav

Në shkurt 1985, kur peshkatari Kamber Kapica hodhi rrjetën e tij mes pllakave lundruese të akullit në Liqen të Fierzës, i zuri syri dy a tre peshq të panjohur sa pëllëmba e dorës. Kurreshtar, Kapica ia tregoi atë një studenti biologjie që punonte aty pranë në Kukës, i cili e identifi

Shqiptari mbytet në lumë, u hodh ti shpëtonte policisë në Itali
  • 2017-03-01

Shqiptari mbytet në lumë, u hodh ti shpëtonte policisë në Itali

Gjendet trupi i pajetë i një shqiptari që ishte hedhur në ujërat e lumit Tiber në qytezën e Città di Castello, Itali. I riu 20-vjeçar, Diljon D., ishte hedhur në lum për ti shpëtuar policisë pasi po ndiqej për një vjedhje të kryer në qytet. Trupi i pajetë i shqiptarit kishte ngecur