Rezultate te kerkimit per termin: +Lumit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.456Z

Pastrimi i lumit Erzen

Segmenti ndermjet dy urave te Shijakut eshte nga zonat me te ndotura te Lumit Erzen ku banoret e zones hedhin perdite mbeturinat e tyre Rukije Llaka eshte banore e Shijakut dhe ka dale sot per te pastruar shtratin e lumit te zene me lloj mbetjesh Ajo i ben apel grave qe te jene te kujdesshme dhe te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.079Z

Shfrytezimi i lumit Erzen

Lumi Erzen, prej disa javësh po shfrytëzohet pa asnjë kriter, nga një firmë private ndërtimi, e cila po punon për projektin e unazës së re të kryeqytetit dhe autostradën Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.460Z

Si u transformua Bregu i Lumit (Foto)

Qytetarët që jetojnë pranë zonës së njohur si Bregu i Lumit kanë shpëtuar tashmë prej përmbytjeve që pësonin thuajse pas çdo shiu. Ndërhyrja e Bashkisë së Tiranës për rehabilitimin e gjithë kësaj zone me ndërtimin e skarpateve dhe pritave në gjatësinë prej 8 kilometrash të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.892Z

Pezullohet germimi i lumit Erzen

Pas denoncimeve të njëpasnjëshme, në Top Channel të shkatërrimit të shtratit të lumit Erzen, ditën e hënë, firmat e inerteve kanë pezulluar punën. Nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.606Z

Fati i Lumit Jordan

Gjatë udhëtimit në Lindjen e Mesme, Papa Benedikti vizitoi edhe bregun lindor të lumit Jordan. Shumë besimtarë të krishterë e kosiderojnë të shenjtë ujin e këtij lumi dhe zhvillojnë pelegrinazhe atje. Lumi Jordan kalon përmes Jordanisë, Izraelit dhe territoreve të pushtuara. Por, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.567Z

Pastrohet shtrati i lumit, shmangen përmbytjet

GJIROKASTER- Shtrati i lumit Drino është pastruar plotësisht dhe nuk përbën më kërcënim për përmbytje të luginës. Pastrimi i shtratit ka prekur një gjatësi prej 2.1 km dhe vlera shkon deri ne 90 milion lek.  Sipas specialistit të Ndërmarrjes së Ujrave në Gjirokastër, Niko L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.237Z

Ministri Ruli përuron kolektorin e lumit Devoll

Ministri i Bujqësisë dhe Ushqimit, Genc Ruli, ka përuruar dje përfundimin e projektit për zgjerimin dhe thellimin e lumit Devoll, që do të mundësojë përmirësimin e kullimit të sipërfaqeve bujqësore gjatë stinës me reshje. Ndërhyrja në kolektorin e lumit Devoll me punimet për thel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama