Rezultate te kerkimit per termin: +Lura

Meta: total 385 / total_found 385 / time 0.000 / keyword[0] lura / docs[0] 385 / hits[0] 552 /
Kruja Atdheu i Skënderbeut, zbulohet harta e Papa Klementit (FOTO)
  • 2019-01-24

Kruja Atdheu i Skënderbeut, zbulohet harta e Papa Klementit (FOTO)

Aty shënohet edhe Tirana e Preza, por mungon Elbasani dhe Korça Nga Armand PLAKA Një hartë shumë interesante, e sigluar në vitin 1689 nga Papa Klementi XI me origjinë shqiptare ( Gjon Françesk Albani l, Papa 243 i Kishës Katolike) të cilën mund t’a gjesh sot të riprodhur falë digj

Varka me pedale futi ujë, policia kufitare shpëton 3 pushues në Durrës
  • 2018-08-04

Varka me pedale futi ujë, policia kufitare shpëton 3 pushues në Durrës

Tre pushues që rrezikonin të mbyteshin në det janë shjpëtuar nga Policia Kufitare e Durrësit. Mësohet se pushuesit kanë qenë në det të hapur mbi një mjet lundrues pedalues dhe gjithçka ka shkuar keq, pasi varka ka nisur të fusë ujë. Gjatë patrullimit nga ana e Specialistëve të Pol

No Pic available
  • 2018-02-28

Mashtruan ILDKP/  Vila me 11 WC e çiftit Meta-Kryemadhi në Gjirin e Lalzit

Nëse ka një provë, fakt dhe dëshmi që mund të çojë çiftin Meta-Kryemadhi në burg, në çdo kohë, ajo është pasuria e tyre, e deklaruar apo e padeklaruar, citohet në një shkrim të publikuar nga Pamfleti. Në qendër të tij janë pasuritë e pajustifikuara të çiftit presidencial-lë

Ambasadorët e vendeve të BE-së vizitojnë Dibrën
  • 2017-10-28

Ambasadorët e vendeve të BE-së vizitojnë Dibrën

Ambasadorët e vendeve të Bashkimit Evropian në Shqipëri ndodhen në Dibër. Pas takimit me zyrtarët vendorë, kryetarin dhe punonjësit e bashkisë së Dibrës, ta do të vizitojnë dhe Kalanë e Dodës Qeveria amerikane përmes USAID  dhe   qeverisë suedeze kanë një proj

Tre fshatra të reja turistike në Palasë, Jal dhe Ksamil
  • 2017-09-07

Tre fshatra të reja turistike në Palasë, Jal dhe Ksamil

Sektori i turizmit ende i pamaturuar shihet si një burim potencial për rritjen ekonomike në të ardhmen, por modeli në të cilin po zhvillohet nuk po i jep vlerën e shtuar që i takon sektorit. Vërshimi i fshatrave turistike i destinuar për shitje, në vend të resorteve me kapacitete të më

No Pic available
  • 2017-09-06

Zjarrfikëseve u bie zjarri, shërbimi me makina të vitit 1951

Fiks Fare solli edhe këtë të mërkurë në vëmendje gjendjen e Shërbimit të Zjarrfikëseve në disa qytete të tjera. Tabloja nuk ndryshon as në Malësinë e Madhe, Peshkopi , Bulqizë dhe Tepelenë. Edhe në këto qytete u dokumentua qartë se ky shërbim mezi mbahet në këmbë. Zjarrfikës

No Pic available
  • 2017-08-30

Një reper në dasmën e Getit dhe Marinës

Çifti i njohur Marina Vjolla dhe Getoar Selimi do kurorëzojnë dashurinë e tyre brenda pak ditësh. Që tani kanë nisur konfirmimet për pjesëmarrjen në dasmën e tyre që do bëhet me datë 10 shtator. Një ndër të ftuarit është reperi shqiptar, Stresi që e ka publikuar këtë gjë në r