Rezultate te kerkimit per termin: +Lusaka

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] lusaka / docs[0] 11 / hits[0] 13 /
No Pic available
  • 2016-11-29

Tragjeditë ajrore, nga Torino deri tek kombëtarja e Zambias

Për fat të keq tragjeditë ajrore e kanë goditur edhe në të shkuarën botën e sportit. Nga skuadra më e fortë e viteve të pas luftës Torino, për të vijuar me ekipin e Mançester United e deri tek kombëtarja e Zambias në vitin 1993. Tragjedia e ndodhur afër qytetit kolumbian të Medeli

Si ekonomia e suksesshme e Zambias u shkatërrua nga thatësira
  • 2016-04-14

Si ekonomia e suksesshme e Zambias u shkatërrua nga thatësira

Reportazh – Pavarësisht thatësirës që kishte kapluar Afrikën, Zambia kishte rezerva ujore të qëndrueshme. Diga e saj e madhe e Kariba-s arrinte të kishte ujë mjaft, e për pasojë prodhonte një sasi të madhe elektriciteti, të cilën e eksportonte me çmim të lirë Edhe pse

No Pic available
  • 2016-03-23

Luan Rama takohet me kryetarin e grupit socialdemokrat të parlamentit austriak

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama që gjendet në Lusaka të Zambias në përbërje të delegacionit të Kuvendit të Shqipërisë në Asamblenë e 134-t të Unionit Ndërparlamentar Botëror ( IPU), pati dje një takim të veçantë me Andreas Schieder, krye

Rama- Schieder Bashkepunim mes socialdemokrateve austriake dhe LSI
  • 2016-03-23

Rama- Schieder Bashkepunim mes socialdemokrateve austriake dhe LSI

Transmetuar me 23032016 - 0939 Gjate takimit Rama- Schieder Lusaka 23 mars 2016 NOAal- Sekretari i Pergjithshem i Levizjes Socialiste per Integrim Luan Rama gjendet ne Lusaka te Zambias ne perberje te delegacionit te Kuvendit te Shqip

Presidenti i Bundestagut, Lammert: Në fund të prillit vij në Shqipëri
  • 2016-03-20

Presidenti i Bundestagut, Lammert: Në fund të prillit vij në Shqipëri

Presidenti i Bundestagut gjerman, Norbert Lammert në fund të prillit do të vizitojë vendin tonë. Lajmin e ka dhënë vetë ai teksa ka zhvilluar një takim me delegacionin e Kuvendit të Shqipërisë në Unionin Ndërparlamenar në Lusaka të Zambias. Në Unionin Nderparlamenar ne Lusaka te Za

No Pic available
  • 2016-03-20

Presidenti i Bundestagut gjerman viziton Tiranën në prill

Një delegacion i Kuvendit të Shqipërisë mori pjesë në Unionin Ndërparlamentar në Lusaka të Zambias. Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë përbëhet nga deputetët, z. Luan Rama, z. Edi Paloka dhe z. Tahir Muhedini. Gjatë punimeve të Unionit Ndërparlamentar, deputetët z. Luan Rama dhe

Luan Rama-Lammert Bashkepunimi mes dy parlamenteve i rendesishem
  • 2016-03-20

Luan Rama-Lammert Bashkepunimi mes dy parlamenteve i rendesishem

Transmetuar me 20032016 - 1328 Zambia 21 mars 2016 NOAal - Nje delegacion i Kuvendit te Shqiperise mori pjese ne Unionin Nderparlamentar ne Lusaka te Zambias Delegacioni i Kuvendit te Shqiperise perbehet nga deputetet Luan Rama Edi P