Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnjs

Meta: total 30 / total_found 30 / time 0.000 / keyword[0] lushnjs / docs[0] 30 / hits[0] 39 /
No Pic available
  • 2016-03-09

Shnime pr librin Ëndërr amerikane t Viktor Canosinaj

Nga Albana Lifschin Librin Ëndërr amerikane t shkrimtarit t njohur Viktor Canosinaj, e prita me interes e kureshtje. Spari, sepse prekte nj tem shum t njohur pr mua dhe s dyti, sepse edhe pse autor i nj varg romanesh n atdhe pr mua prtej oqeanit ishte hera e par q lexoja nj libr prej tij. Dikur, p

No Pic available
  • 2013-04-13

Lushnje, pranga 30-vjeçaritTheri të moshuarin në xhami

LUSHNJE – Nje dite pasi nje 76-vjecar u gjet i therur ne xhamine e fshatit Dushk te Lushnjs, vihet ne pranga autori. Policia e Lushnjes njofton se eshte arrestuar Artan Alla 30 vjeç. Po sipas uniformave blu te qytetit, 30 vjecari ishte me te meta mendore. NGJARJA76-vjeçari nga Lushnja u gje

No Pic available
  • 2012-05-13

Lushnjë, plumba dy të rinjve në lokalende në kërkim autori i krimit

LUSHNJE - Policia e Lushnjs vijon aksionin për arrestimin e autorit të vrasjes së dyfishtë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në fshatin Toshkëz të ketij rrethi. 23 vjecari, Erjon Cjapi, është identifikuar nga policia si autori i këtij krimi të rëndë, por policia ende nuk ka rënë në gjur

No Pic available
  • 2010-09-01

Aksidentet, dy të vdekur dhe tetë të plagosur në Jug

N Vlor, makina fluturon mbi shezlongt, vdes shoferi. N Berat aksidentohen gjasht gra q shkonin n llixha Fillimjave e prgjakshme n rrugt kombtare t Jugut. Dy t vdekur dhe tet t plagosur ka qen bilanci i tre aksidenteve t ndodhura brenda pak orsh n Berat dhe Vlor. N kt t fundit, nj 40-vjear ka humbur

No Pic available
  • 2010-09-01

Kreu i rrugorëve: Akset rurale, burim aksidentesh

Fier N dy muajt e fundit, 6 mij masa pr shofert, 10 viktima nga ngjarjet rrugore Mungesa e sinjalistiks n rrugt rurale t Fierit sht burimi kryesor i aksidenteve. Kreu i sektorit t qarkullimit rrugor t Fierit, Artan Osmani, sht shprehur pr “Shqip” se aksidentet me pasoja m t rnda dhe me

No Pic available
  • 2010-08-31

Himni i flamurit

Nj dokumentar pr 100-vjetorin e pavarsis Projekti i nj dokumentari mbi himnin e flamurit, vetm n mbledhjen e fundit t bordit t Qendrs Kombtare Kinematografike ka mundur t marr miratimin. Ndonse gjithka sht ende n letr, regjisori Petrit Ruka tregon paraprakisht se do t jet nj dokumentar artistik. Ndr

No Pic available
  • 2010-08-30

Fermerët në protestë, ska treg për prodhimet e tyre

Fier 45% e siprfaqeve t tokave t tyre kultivojn bostan dhe kultura t tjera si misr dhe pak blegtori Fermert e Komuns Strum n Rrethin e Fierit kan protestuar dje paradite n rrugn kryesore q lidh kt komun me fshatra t tjer pran ksaj zone. Shkaku i protests ishte mosinteresimi i shtetit dhe mungesa e