Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnja

Total: 4348
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.568Z

Lushnja, ecuri rekordesh

Kryesuesit e kategorisë së parë vijojnë të ecin me hapin gjigand drejt Superligës, por duke thyer dhe rekorde në këtë kampionat Lushnja është shumë pranë kalimit në elitën e më të mirëve, por ajo ka vendosur edhe rekorde përsa i përket rezultateve të arritur në këtë kampionat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.447Z

Miqësore, Lushnja –Luzi 2-1

(ALBANIA SPORT) – Lushnja e Kategorisë së Parë fitoi 2-1 miqësoren me Luzi 2008, Kategoria e Dytë, Grupi i Veriut. Për formacionin lushnjar të Artan Banos shënuan Topi (33’) dhe Canka (63’). Për Luzi 2008 të drejtuar nga Ndriçim Kashami shënoi Krasniqi (18’). Miqësoret e Lus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.591Z

Feston Lushnja, Gramshi në pikiatë

Skuadra lagunare ka festuar në mënyrën më të mirë ngjitjen në Superligë, duke mundur Gramshin me rezultatin 2 me 0 në stadiumin e Beratit Lushnja ka festuar ngjitjen në Superligëme fitore ndaj Gramshit në Berat. Tashmë, lagunarët do të luajnënë elitën e kampionatit shqiptar. Faktik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.870Z

Feston Lushnja, rikthehet në Superiore

Lushnja feston rikthimin në Kategorinë Superiore. Skuadra e drejtuar nga Artan Bano fitoi 1-0 në finalen e Grupit B përballë Bylisit dhe kthehet në elitën e futbollit shqiptar pas tre vjetëve mungesë. Sfida direkte u vendos nga goli i shënuar nga sulmuesi, Fatjon Sefa, që në duelin më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.844Z

Nga Lushnja, Julian Kasapi

Ndryshe nga ndeshjet e mëparshme, verdhejeshilët kanë vuajtur këtë radhë në Roza Haxhiu, por në fund kanë marrë 3 pikët Lushnja Iliria       2-0 Shënues: Xhafa 48, Canka 83 Lushnja: Bejte, Xhafa, Hasalla, M.Sula (Allkanjari 32), E.Sula, Topi, Ruço (Gjyla 54), Dervishi (Gjoni 10)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.233Z

Lushnja, “viktima” e merkatos

"Ke nevoje per ndonje lojtar? Nese te duhet te plotesosh ndonje gje, mund te marrim lojtare nga Lushnja. Aty nuk ka as financim, asgje prej gjeje. Mund te bisedojme dhe mund te vendosim shume thjeshte", eshte nje copez e shkeputur nga dialogu i njerzve te merkatos, qe prej vitesh tek ne zhvillohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.524Z

Lushnja- Elbasani "luhet" ne transferte

(ALBANIA SPORT) – Lushnja dhe Elbasani, dy ekipet e mëdha të Kategorisë së Parë, e që ndajnë bashkërisht vendet 2-3 me pikë të barabarta, nga 35, do të përballen në transferta diametralisht të kundërta. Lushnja e Artan Banos është përballë një sfide shumë të vështirë në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama