Rezultate te kerkimit per termin: +Lushnjes

Meta: total 1000 / total_found 4672 / time 0.002 / keyword[0] lushnjes / docs[0] 4672 / hits[0] 7601 /
Top Story zbulon dramën sociale. Pronari pirat i merr lekët një të varfëri
  • 2019-04-10

Top Story zbulon dramën sociale. Pronari pirat i merr lekët një të varfëri

Top Story, duke biseduar me qytetarët zbulon se kabllor JUDI bashkëpunon edhe me disa subjekte të tjera, të cilat e ushtrojnë aktivitetin e tyre në fshatrat e Lushnjes. Një rast i tillë paraqitej në fshatin Plug. Aty gjendet një platformë kabllore funksionale dhe që piratonte kanale t

Top Story, skandali me drejtorin e Burgut në Lushnjë: Piraton Digitalb dhe Tring
  • 2019-04-10

Top Story, skandali me drejtorin e Burgut në Lushnjë: Piraton Digitalb dhe Tring

Top Story udhëtoi për në Lushnje. Edhe në këtë zonë të Shqipërisë, vjedhja e sinjalit televiziv është në lulëzim. Në këtë qytet, Top Story zbuloi rastin më flagrant të piraterisë televizive. Një televizion kabllor pa licencë, në pronësi të një drejtori burgu. Në çdo sht

Zjarr masiv në pyjet e Darëzezës në Fier
  • 2019-03-29

Zjarr masiv në pyjet e Darëzezës në Fier

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në zonën e pyllëzuar në Darëzezë të Fierit. Flakët, të cilat raportohet të shkojnë deri në 30 metra lartësi, deri tani kanë djegur 15 hektarë pisha e shkurre, ndërsa pranë vatrës së zjarrit ka edhe lokale dhe biznese të shumta. Forcat zj

Kapet me drogë në makinë, arrestohet 40-vjeçari në Lushnjë
  • 2019-03-27

Kapet me drogë në makinë, arrestohet 40-vjeçari në Lushnjë

Një person është vënë në prangat e policisë së Lushnjës, pas denoncimit të bërë në polici nga një qytetar anonim. Mbi bazën e informacioneve të mara nga qytetarët, patrulla e policisë së komisariatit Lushnje, ushtroi kontroll në mjetin tip Volkswagen që drejtohej nga 38-vjeçari

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ
  • 2019-03-11

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e sotme për tiu dhënë mandatet e deputetëve gjashtë kandidatëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Bëhet fjalë për gjashtë kandidatë të cilët kanë dalë kundër vendimit të partive për djegien dhe ref

Presion nga Erdogan dhe Rama? Tërhiqet nga gara një ditë para zgjedhjeve Skënder Bruçaj
  • 2019-03-01

Presion nga Erdogan dhe Rama? Tërhiqet nga gara një ditë para zgjedhjeve Skënder Bruçaj

Skënder Bruçaj është tërhequr nga gara për kreun e Komunitetit Mysliman Shqiptar (KMSH). Tashmë, kandidatët janë Ylli Gurra, myfti i Tiranës, Islam Hoxha, kryetar i Këshillit të Përgjithshëm të KMSH; Bujar Spahiu, nënkryetar i KMSH-së dhe Gramos Blliku, myfti i Lushnjes. Kandidatur

Vendimi i Bashës, Murrizi: 7 deputetë të PD si unë kundër djegies së mandatit
  • 2019-02-21

Vendimi i Bashës, Murrizi: 7 deputetë të PD si unë kundër djegies së mandatit

Vendimi për djegien e mandateve duket se nuk është pranuar nga të gjithë në Partinë Demokratike. Përveç Myslim Murrizit që doli në studio televizive për të shprehur hapur qëndrimin e tij kundër vendimit, duke theksuar se do të mbetet si deputet në Parlament, duket se deputet të tje