Rezultate te kerkimit per termin: +Lutje

Total: 2207
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.364Z

Himariotët, lutje e lot për viktimat (VIDEO)

Share Me tufa lulesh e qirinj në duar, dhjetëra banorë të Himarës, gra dhe vajza i janë drejtuar sot vendit të tragjedisë ku humbën jetën 13 persona, 11 nga të cilat studente. Banorët e Himarës me lot në sy, kanë vendosur lulet në vendin ku vetëm pak orë më parë autobusi doli n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.360Z

Lutje në gjuhën shqipe në Vatikan

Nënë Tereza tashmë është shpallur e Shenjt në Vatikan. Shenjtërimi i Nënë Terezës është përcjellur në shumë gjuhë të botës. Në lutjet që janë bërë theksohet mbrojtja e jetërave të qytetarëve anekënd botës. E një lutje e tillë u bë edhe në gjuhën shqipe./ZËRI

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.046Z

Lutje me gurë

Majlinda BASHLLARI Lutje me gurë Tri herë i erdhën rrotull çatisë me plloça të murrme Dhe nisën drejt përroit Pa kthim dukej ikja e tyre. E hidhur. Me zhurmë ia thyen pasqyrat e verdha ajrit. Kosheret e humbën magjine. Tmerri i djeshëm i përvjedhjeve të mia nën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.473Z

Himarjotët, homazhe dhe lutje në Grykën e Vishës

Gazeta ShqipQirinj e lule në rrugën ku ndodhi aksidenti tragjik Një ditë pas emergjencës, himarjotët janë mbledhur dje në grykën e Vishës, për të nderuar viktimat e aksidentit tragjik të së hënës dhe për tu lutur për shërim të shpejtë të të mbijetuarve. Nën drejtimin e dy pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.568Z

Shkoder besimtaret lutje te madhe kunder luftes ne Siri

Mijera besimtaret katolike ne Shkoder i jane bashkuar thirrjes se Papes ne lutje per Paqe ne te gjithe boten, por kryesisht ne Siri aty ku cdo ore humbin jeten njerez te pafajshem. Kur një makineri e tërë ushtarake në dispozicion të luftës në Siri, po shkakton vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.297Z

FOTOT/ Tradita e veçantë: Indianët përcjellin me lutje dhe lule elefantët e pajetë

Një elefant dhe i vogli i saj ngordhën pasi pësuan nëj goditje elektrike. Fshatarët e zonës bazuar në një traditë të vjetër i përcollën ata me lule dhe lutje. Ngjarja ka ndodhur në krahinën Siliguli në Indi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.239Z

Lutje për elektrifikim Ditën e Ashures

Sarandë Për herë të parë, Dita e Ashures është festuar nga qindra e qindra besimtarë bektashianë e të ftuar të shumtë që kanë shkuar për të uruar në Teqenë e Sarandës. Punimet për të nisën në qershorin e vitit të kaluar, në një nga kodrat më të bukura në Gjirin e Limjon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama