Rezultate te kerkimit per termin: +Lvizja

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.332Z

Pakoja e Ahtisarit dhe lvizja Vetvendosje

Hapja e pakos s Ahtisarit dhe shpalosja e planit t tij hapi edhe nj faqe t re n historin m t re t Kosovs. Pas euforis s proklamuar nga Ekipi i Unitetit, me rastin e hapjes s pakos s Ahtisarit, ngjarjet q rrodhn n ditt pas, si dhe shqyrtimi analitik i pakos s Ahtisarit n prgjithsi e zbehn at, dhe si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Xhixho: Vlerësojmë reflektimin e PS-së

Reforma Zgjedhore Lvizja Socialiste pr integrim ka vlersuar dje qndrimin e Partis Socialiste pr bashkpunimin n reformn zgjedhore. Partit e koalicionit qeveritar prshendetn deklaratat e djeshme t Partis Socialiste t opozits pr bashkpunim n reformn zgjedhore dhe hetim t materialeve zgjedhore. Lvizja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Nanoistt n dilem: Me Metn, kundr Rams; kundr t dyve?

Deputetja e Kuvendit t Shqipris, Raimonda Stefa, e njohur si mbshtetse e ish-Kryetarit t Partis Socialiste, Fatos Nano, ka reaguar sot ndaj disa deklaratave ditn e djeshme sipas t cilave deputett mbshtets t ish liderit socialist do t mbshtesin lvizjen e fundit t Kryetarit t LSI-s, Ilir Meta. Lviz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Lokalet, LSI: Në zgjedhje bashkë me PD-në

Demokratt dhe Lvizja Socialiste pr Integrim do t paraqiten bashk n zgjedhjet e ardhshme lokale t 2010-s. Por, Lvizja Socialiste pr Integrimin nuk ka ende gati prmbajtjen e strategjis elektorale pr zgjedhjet lokale t 2011-s. Dritan Ylli, antar i Kryesis s Lvizjes Socialiste pr Int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.080Z

PLL, Spahia: Tani më shumë njohje për Kosovën

Partia Lvizja e Legalitetit, prmes kryetarit Ekrem Spahia, prshndeti dje vendimin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis pr Kosovn dhe e konsideron at nj prfundim logjik t sakrificave, prpjekjeve, por edhe maturis s popullit shqiptar t Kosovs pr t’i shptuar gjenocidit serb dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

LSI: Shqipëria sdo të humbë shansin historik

Lvizja Socialiste pr Integrim vlerson se rezoluta e Parlamentit Evropian sht udhrrfyesi m i mir q duhet t ndjek politika shqiptare pr t mbrritur n standardet t cilat t bjn t mundur q Shqipria t marr statusin e vendit kandidat pr n Bashkimin Evropian. Kt qndrim mbajti dje Lvizja S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.703Z

Rama: Takimi i PS-së, mbledhje e parëndësishme

LSI është e fokusuar te prioritetet e integrimit Takimi i Komitetit pr Evropn Juglindore t Internacionales Socialiste ishte nj mbledhje e parndsishme, prandaj Lvizja Socialiste nuk shtpjes e saj. Kshtu e ka shpjeguar dje sekretari i Prgjithshm i LSI-s, Luan Rama, mungesn e ksaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama