Rezultate te kerkimit per termin: +Macron

Meta: total 564 / total_found 564 / time 0.000 / keyword[0] macron / docs[0] 564 / hits[0] 1736 /
Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit  Britania largohet më 31 tetor
  • 2019-04-11

Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit Britania largohet më 31 tetor

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian u pajtuan ti japin kryeministres Theresa May një afat të ri deri më 31 tetor për zbatimin e Brexit, katër muaj më shumë sesa ajo kishte kërkuar. Vendimi u mor në takimin e lartë të Bashkimit Evropian pas një diskutimi të gjatë me dyer të mbyllura, p

Kina do blejë 300 avionë Airbus pas marrëveshjes me BE
  • 2019-03-26

Kina do blejë 300 avionë Airbus pas marrëveshjes me BE

Liderët e Francës e Gjermanisë si dhe kreu i Komisionit të BE-së Jean-Claude Juncker u takuan në Paris me presidentin kinez Xi Jinping. Në fokus të axhendës së tyre është ruajtja e sistemit shumëpalësh të qeverisjes globale, e në veçanti klima dhe tregtia. Zyrtarët francezë e për

Paris, ushtria i bashkohet policisë për të shtypur protestat
  • 2019-03-24

Paris, ushtria i bashkohet policisë për të shtypur protestat

Protestuesit e njohur si Xhaketat e Verdha në Francë, kanë hyrë në fundjavën e 19-të të protestave kundër qeverisjes së presidentit francez Emmanuel Macron. Forcat ushtarake janë vendosur në Paris për të ndihmuar policinë e vendit, për shkak të eskalimit të mundshëm në dhunë. Pr

Euro 2020/ FSHF prezanton uniformat e reja të kuqezinjve (FOTO)
  • 2019-03-20

Euro 2020/ FSHF prezanton uniformat e reja të kuqezinjve (FOTO)

Më 22 mars Shqipëria do të nisë me ndeshjen përballë Turqisë në Loro Boriçi aventurën e re në futboll me synimin për të përsëritur suksesin e De Biasit, duke u kualifikuar në finalet e Europianit 2020. Hyrja në këtë etapë të re është shoqëruar edhe me prezantimin e uniformave

Macron do ta shpëtojë Europën
  • 2019-03-17

Macron do ta shpëtojë Europën

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN
  • 2019-03-17

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

Protesta të dhunshme në Paris, plaçkiten dyqanet në Champs-Elysees (Foto)
  • 2019-03-16

Protesta të dhunshme në Paris, plaçkiten dyqanet në Champs-Elysees (Foto)

Dhjetëra protestues të ashtuquajtur tashmë jelekverdhë, ku kanë dalë sërish sot në rrugët e Parisit për fundjavën e 18-të të protestës, plaçkitën disa dyqane në Champs-Elysees. Këto përfshijnë restorantin luksoz të famshëm të Fouquet, i shkatërruar nga brenda. Policia francez