Rezultate te kerkimit per termin: +Macronit

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] macronit / docs[0] 10 / hits[0] 13 /
No Pic available
  • 2017-06-20

Euro në rënie të pandalshme, po i afrohet me shpejtësi rekordit të ri, bie edhe dollari

Euro po zhvlerësohet me shpejtësi në tregun vendas duke shënuar një tjetër rekord të ri të ulët. Sot, një euro këmbehej me 133.18 lekë, 0.10 lekë më pak se fundi i javës së kaluar, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Ky është niveli më i ulët që nga shtatori i viti

No Pic available
  • 2017-06-19

Partia e Macron fiton shumicën parlamentare

Partia e qendrës e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, fitoi shumicën në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Rezultatet e pjesshme pas rrethit të dytë të zgjedhjeve tregojnë se Partia Republika Përpara dhe aleatët e saj do të fitojnë 355 deri në 425 ulëse të Asamblesë Komb

No Pic available
  • 2017-05-08

5 gjërat që duhet të dini për Presidentin më të ri në historinë e Francës

Emmanuel Macron është presidenti i ri i Francës. Kandidati i qendrës fitoi bindshëm ndaj rivales Marine Le Pen të Frontit Nacional. Macron fitoi me 66.06% kundrejt 33.94% të Le Pen. Lideri 39vjeçar i Lëvizjes En Marche! do të jetë presidenti më i ri në historinë e Francës. Ja çfarë

Presidencialet në Francë/ Çelësat e Elizesë në duart e Macron apo Le Pen? Çfarë thonë sondazhet
  • 2017-05-08

Presidencialet në Francë/ Çelësat e Elizesë në duart e Macron apo Le Pen? Çfarë thonë sondazhet

Është cilësuar si i jashtëzakonshëm raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Francë për shkak të tensionit dhe rëndësisë kyçe që ka në përcaktimin e fatit të së ardhmes së Europës. 47 mijë votues do të duhet të zgjedhin në balotazh midis kandidatit të pavarur Emmanuel Ma

No Pic available
  • 2017-05-08

Putin: I gatshëm të punoj me Macron

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dërguar telegram presidentit të zgjedhur të Francës, Emmanuel Macron, për ti uruar fitoren në zgjedhje. Kremlini tha se Putin është shprehur i gatshëm për të punuar me Macronin në çështje dypalëshe dhe globale. Qytetarët e Francës ju kanë

No Pic available
  • 2017-05-07

Francezët votojnë në zgjedhje presidenciale

Votuesit francezë sot do të zgjedhin presidentin e vendit, në zgjedhjet që po shihen si përcaktuese për të ardhmen e vendit. Në raundin e dytë të zgjedhjeve, francezët do të zgjedhin ndërmjet kandidatit të qendrës, Emmanuel Macron dhe kandidates të ekstremit të djathtë, Marine Le P

No Pic available
  • 2017-05-07

47 milionë francezë vendosin të ardhmen e Europës

Votuesit francezë hedhin sot në kutitë e votimit preferencën e tyre për presidentin e ri, në zgjedhje të cilësuara si të jashtëzakonshme për shkak të tensionit dhe rëndësisë kyçe në përcaktimin e fatit të së ardhmes së Europës. Në balotazh garojnë një kandidat i pavarur prob