Rezultate te kerkimit per termin: +Madama +Baterflaj

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] madama / docs[0] 86 / hits[0] 115 / keyword[1] baterflaj / docs[1] 7 / hits[1] 7 /
Puçini sot në Teatrin e Operas dhe Baletit
  • 2010-04-22

Puçini sot në Teatrin e Operas dhe Baletit

Tiranë, 21 prill, NOA - Mimi, Toska, Manon Lesko, Madama Baterflaj, Princesha Turandot, të gjitha heroinat e operave më të njohura të Giacomo Puçini-t, sot në mbrëmje, ora 19.00, do të munden të tregojnë fatin e tyre tragjik në skenën e TKOB-së. Kjo mbrëmje operistike mban tit

Fllad mëngjesi pranë varrit të Ramiz Kovaçit
  • 2009-03-20

Fllad mëngjesi pranë varrit të Ramiz Kovaçit

Vijon rubrika "Varre të thjeshtë - Njerëz të mëdhenj" 1.  Një copë shkëmb nga vendlindja, nga Kruja  e tij e dashur, për ta pasur në vend të jastëkut për të mbështetur kryet. “Artisti i popullit”, baritoni i shquar Ramiz Kovaçi prehet edhe ai pranë ish-k

Rifat Teqja.,  Udhërrëfyesi i formimit të  shkollës shqiptare të dirigjimit
  • 2009-01-31

Rifat Teqja., Udhërrëfyesi i formimit të shkollës shqiptare të dirigjimit

>Dirigjenti  i njohur vlerësohet për kontributi e tij në artin shqiptar. Promovohet libri Bacheta shqiptare e dirigjimitDirigjenti Rifat Teqja është pa dyshim një prej emrave, të cilët kanë dhënë një kontribut të çmuar në artin shqiptar. Për të vlerësuar kontributin e tij, dje mes