Rezultate te kerkimit per termin: +Madhshtia

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Fenomeni Ndrek Luca: Madhshtia e thjeshtsis

Pamja 'vrastare' dhe e ndrtuar n mijra forma shprehse, tendencioziteti artistik i shikimit dhe fuqia e plot emocionuese e interpretimit, mishrojn prezencn artistike dhe ndikuese t aktorit shum t njohur Ndrek Luca. Artist i Popullit, ndr m t mdhenjt e skens shqiptare, ai q i dha trajt 'negati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.420Z

“Nuk do të ketë tjetër Messi”

Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, ka deklaruar se klubi katalanas nuk do të ketë lojtar të kalibrit të Lionel Messit ndonjëherë tjetër në histori. “Mendoj se Barcelona kurr nuk do të ketë lojtar sikur Lionel Messi”. “Ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.431Z

Ndryshimi do t vij

Kryeministri i Kosovs, njhersh Kryetar i Partis Demokratike t Kosovs, Hashim Thai, ka pranuar se do t ket freskime n Kabinetin e tij. Sipas tij, prurjet e reja do t vijn nga i gjith spektri politik, por edhe nga shoqria civile. Ide dhe freskime do t ket vazhdimisht n Qeverin e Kosovs. Sjellje t k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.400Z

Inaugurimi i autostradës, Berisha të dielën në Kosovë

Berisha drejt Vërmicës, me ftesë të Thaçit Madhshtia e hapjes s tunelit t Kalimashit do t njoh nj tjetr dimension ditn e diel, por kt radh vetm pak metra larg kufirit shqiptar, n Vrmic. Kryeministri i Shqipris, Sali Berisha dhe ai i Kosovs, Hashim Thai, do t prjetojn t tjera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Zhgënjimi i Kadares

Gjasat se ekziston nj munges kolektive e dshirs pr t vlersuar sa duhet shkrimtarin e madh, jan jo pr tu shprfillur. I mirvlersuar gjithandej npr bot, duket se shkrimtari i trhequr n madhshtin e vet, ndrsa shklqen n Perndim, sht gjithashtu i msuar me shprfilljen e vendit t tij, prderisa hesht. E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

Sulejman Pitarka, portrete t paharruara n teatr dhe kinematografi

Sulejman Pitarka, nj ndr aktort m t suksesshm t teatrit dhe kinematografis, protagonist i mbi 70 roleve n teatr dhe rreth 20 roleve n kinematografi, kujtohet nga publiku pr secilin nga kto role, t vlersuara nga kritikt si mjaft realiste. T gjitha rolet e tij jan vlersuar nga kritika shqiptare si p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

T preksh ndrrn

T jesh i ndrgjegjshm se do t bsh nj udhtim jasht n nj vend fardo, sht nj eksperienc disi e veant dhe ndihesh disi m i gjall, por t dish se do t nisesh pr n vendin m t mir t rruzullit toksor, athere nj cunami ndjesish prplaset n mendjen dhe shpirtin tnd duke ln pas nj humor q luhatet midis ngazllimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama