Rezultate te kerkimit per termin: +Madhe

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.018Z

Mungesa e madhe

Share Nga Beqë Cufaj Panairi i Librit në Tiranë, tashmë ka marrë epitetin e të qenit kryesori dhe më i rëndësishmi ndër shqiptarë. Sivjet, sidmos sivjet në pah doli një trend dhe nëse doni edhe modë që pos shkrimtarëve në skenë dhe me këtë edhe treg me bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.436Z

Zhdukja e madhe

Teksa specie të reja nisën të zhvillohen për t’iu përshtatur kushteve të reja ekologjike, speciet e vjetra u zhdukën. Por ritmi i zhdukjes nuk është aspak i vazhdueshëm. Të paktën disa herë gjatë 500 milionë viteve të fundit, 50 deri në 90 për qind e të gjitha specieve në Tokë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.860Z

E munguara e madhe

Nga Fareed Zakaria   Kriza e Ukrainës ka hedhur dritë mbi një prej boshllëqeve më të dukshëm në botë sot: mungesa e një Europe strategjike dhe të vendosur. SHBA munden dhe duhet të udhëheqin si reagim ndaj këtij konflikti, por asgjë nuk mund të ndodhë pa Europën. Bashkimi E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.472Z

Braçe: Serbia ka frikë nga Serbia e Madhe, jo nga Shqipëria e Madhe

Deputeti socialist komenton anulimin e vizitës së Kryeministrit Edi Rama në Beograd Për deputetin socialist, Erion Braçe, lajmi për anulimin e vizitës së Kryeministrit Edi Rama në Serbi, është një tregues që Beogradi zyrtar nuk ishte gati për të përtypur praninë e simboleve shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.551Z

Xhamia e Madhe drejt perfundimit

brbrNje dite para festes se Bajramit kryetari i Bashkise se Tiranes inspekton punimet e xhamise se madhe prane rruges se Elbasanit I shoqeruar nga Imami i Tiranes Erjon Veliaj siguroi se shume shpejt besimtaret e kryeqytetit do te kene xhamine qe u ka munguar Objekti me i ri i kultit do te jete jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.247Z

CERN riprovon "përplasjen e madhe"

Projekti me i madh shkencor i ndërtuar nga Këshilli Evropian për Hulumtime Bërthamore (CERN), do të provojë sërish eksperimentin me përplasjen e madhe të grimcave, për të vërtetuar krijimin e universit. Në një komunikatë të lëshuar nga Këshilli Evropian për Hulumtime Bërthamore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.121Z

Agjërimi në Kreshmën e Madhe

Diçka e veçantë duhet thënë për agjërimin gjatë Kreshmës së Madhe. Duke folur në përgjithësi, agjërimi është një element themelor i jetës së krishterë. Krishti agjëroi dhe i mësoi njerëzit të agjërojnë. Agjërimi i bekuar bëhet në sekret, pa e shfaqur dhe pa kritikuar t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama