Rezultate te kerkimit per termin: +Madje

Meta: total 1000 / total_found 107659 / time 0.042 / keyword[0] madje / docs[0] 107659 / hits[0] 145809 /
Blushi Rames Kur shkrimtaret merren me qente qente merren me librat
  • 2016-10-20

Blushi Rames Kur shkrimtaret merren me qente qente merren me librat

Transmetuar me 19102016 - 1330 Tirane 19 tetor 2016 NOAal- Deputeti Ben Blushi i kthen pergjigje Kryeministrit Edi Rama lidhur me deklaraten e bere ne nje interviste televizive kur tha se gjate qeverisjes se tij deputeti i shkeputur

No Pic available
  • 2016-10-20

Thaçi: Rama smund të flasë në emër të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e konsideron artificial debatin rreth vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama në Beograd. I ftuar në emisionin Opinion të gazetarit Blendi Fevziu, Thaçi tha se nuk komentonte opinionet e askujt, e madje as të ministrit të Jashtëm të Kosovës

Fatos Lubonja: Edi Rama nuk mund të përfaqësojë Kosovën në Beograd
  • 2016-10-20

Fatos Lubonja: Edi Rama nuk mund të përfaqësojë Kosovën në Beograd

Analisti Fatos Lubonja me anë të një shkrimi në gazetën Panorama ka theksuar se vizita e kryeministrit Rama në Serbi ka hapur një sherr mes Shqipërisë dhe Kosovës. Sipas tij, të paprovuar deri më sot në historinë dypalëshe. Lubonja shkruan se reagimi i parë është ai i politikanëve

No Pic available
  • 2016-10-20

Burrat e nderit: Si Cosa Nostra shfrytëzon marrëzinë

Përpara komisarit Boris Giuliano që i vinte prangat në duar, bosi Antonio Marchese u hodh tek klasikët: Po si guxoni? Unë jam Napoleoni, më jepni ushtritë e mia! 19-vjeçari Agostino Badalamenti, i vetmi vrasës siçilian i kapur me revolen që ende nxirrte tym, shfrytëzoi pamjen e tij prej

Studimi i ri për goditjen në tru, shtohen shanset e shërimit
  • 2016-10-20

Studimi i ri për goditjen në tru, shtohen shanset e shërimit

Goditja në tru është shkaku i dytë kryesor i vdekjeve në botë dhe i treti që shkakton paaftësi fizike Një studim i ri tregon se sa më shpejt të trajtohet pacienti pas një goditjeje në tru, aq më të mëdha janë shanset e shërimit. Studimi flet gjithashtu për një procedurë të re,

No Pic available
  • 2016-10-20

Të jetosh në kanalet e Nju Jorkut

Një tunel shërbimesh në një stacion hekurudhor në Nju Jork mund të kthehet në një strehë të vogël për ata që nuk kanë shtëpi. Ky është rati i Carlos, të pastrehut që jeton në SHBA, dhe që ka arritur të krijojë shtëpinë e tij në këtë strofull të vogël. Ai ka aty një rad

No Pic available
  • 2016-10-20

Kryeministri i Irakut vlerëson progresin ndaj ISIS

  Kryeministri i Irakut, Haider al-Abadi, ka konfirmuar edhe njëherë se operacioni për çlirimin e qytetit të Mosulit nga ekstremistët e Shtetit Islamik ka ecur me ritme mjaft të kënaqshme, duke kaluar madje edhe pritshmëritë që kishin ekspertët në lidhje me këtë ndërhyrje të dr