Rezultate te kerkimit per termin: +Mafia

Meta: total 1000 / total_found 3244 / time 0.001 / keyword[0] mafia / docs[0] 3244 / hits[0] 5192 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Çfarë po ndodh me shqiptarët në Greqi? Mafia e burgut planifikonte vrasjen e dy personave në gjyq

Mediat greke kanë zbardhur një ngjarje të rëndë kriminale që është parandaluar nga autoritetet. Është fjala për mafien e burgut të Koridhalos, ku vuajnë dënimin shumë të burgosur shqiptarë. Sipas televizionit grek Open, kreu i mafies së burgut të Koridhalos, që thuhet se është

Zbuluan dosjen e Tahirit dhe Dakos, Marku, prokurorëve: Sjemi supermarket!
  • 2019-03-27

Zbuluan dosjen e Tahirit dhe Dakos, Marku, prokurorëve: Sjemi supermarket!

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku, ka hedhur kritika të forta ndaj disa prokurorëve në Prokurorinë e Përgjithshme të Krimeve të rënda, për shkak se sipas sa, disa prej tyre kanë informacione dhe dokumente sekrete në media. Ajo iu drejtua prokurorëve, duke i porositur që gazetarët n

Shqiptarët si në hotel me 5 yje në burgun grek, festë, pije dhe mijëra euro (Video)
  • 2019-03-23

Shqiptarët si në hotel me 5 yje në burgun grek, festë, pije dhe mijëra euro (Video)

Publikimi i një videoje me kohëzgjatje 11 minuta, nga një qeli që thuhet se ndodhet në burgun famëkeq të Korridhalosë, e cila ngjan në fakt me një dhomë hoteli me 5 yje ku zbaviten natën e Vitit të Ri disa të burgosur shqiptarë, ka shkaktuar reagimin e menjëhershëm të Ministrisë

Gjenerali italian: Mafia pulieze rrezikon të investojë në Shqipëri
  • 2019-03-18

Gjenerali italian: Mafia pulieze rrezikon të investojë në Shqipëri

Kreu i Repartit të Parë në Drejtorinë e Përgjithshme të Antimafias Italiane, Gjenerali Antonio Basilicata ka paralajmëruar Shqipërinë se mund të preket nga mafia pulieze. Në një intervistë eksluzive për televizionin Ora, dhënë gazetares Alba Kepi, Basilicata tha se bashkëpunimi i gr

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës
  • 2019-03-17

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Berisha, ka dështuar për të marrë një shfajësim para një gjykate amerikane në lidhje me biznesin e trafikimit të armëve dhe municionit kinez për llogari të një kompanie amerikane nga Gërdeci në drejtim të Afganistanit. Një gjykatë në Fl

Shqiptarët janë të tmerrshëm dhe mbretër të kokainës
  • 2019-03-12

Shqiptarët janë të tmerrshëm dhe mbretër të kokainës

Po ju tregojmë historinë se si gangsterët shqiptarë ultra të dhunshëm mbërritën në Britani për të kontrolluar trafiqet e paligjshme të prostitucionit duke marrë nën kontroll një treg multi-milionësh të kokainës duke u bërë kriminelët më të frikshëm. Nga Jake Ryan, Reporter i

Aktori i Godfather zbulon: Ja kush e vrau Marilyn Monroe!
  • 2019-03-12

Aktori i Godfather zbulon: Ja kush e vrau Marilyn Monroe!

Në autobiografinë Hollywood Godfather Gianni Russo, interpretues i filmit fitues të Oskarit, shpjegon teorinë e tij për zhdukjen e yllit legjendar amerikan. Teoria Zhdukja e Marilyn Monroe, e gjetur pa jetë në shtëpinë e saj në Brentëood në Los Anxhelos më 5 gusht 1962, ka ushqyer teori