Rezultate te kerkimit per termin: +Magani

Meta: total 917 / total_found 917 / time 0.000 / keyword[0] magani / docs[0] 917 / hits[0] 1563 /
Ahmetaj publikon pagat e futbollistëve: Paguhen më pak se ekonomistja
  • 2018-10-11

Ahmetaj publikon pagat e futbollistëve: Paguhen më pak se ekonomistja

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, gjatë një interpelance të kërkuar nga deputeti Erjon Braçe për financat e Federatës Shqiptare të Futbollit, theksoi se futbolli është shumë larg formalizimit, duke zbuluar pagat e disa prej futbollistëve të skuadrave më në zë të vendit. Te Skënd

Flamurtari pëson humbjen e parë, Feronikeli ngjitet në krye
  • 2018-09-22

Flamurtari pëson humbjen e parë, Feronikeli ngjitet në krye

3 ndeshje dhe po kaq fitore të skuadrave udhëtuese. E shtuna e elitës së futbollit kosovar nuk ishte me fat për ekipet pritëse, aq më tepër për Flamurtarin, që kishte befasuar në javët e para të IPKO Superligës së Kosovës, por që u detyrua të provonte humbjen e parë në shtëpi p

Duro zyrtarizohet te kampionët, zbarkon në Kosovë
  • 2018-09-17

Duro zyrtarizohet te kampionët, zbarkon në Kosovë

Shpëtim Duro është zyrtarisht trajneri i ri i Dritës së Gjilanit. Pas emrave të njohur si Mirel Josa, Gugash Magani e Sulejman Starova që zbarkuan muaj më parë në kampionatin kosovar, Duro është trajneri i radhës që do të nisë një aventurë të re në IPKO Superligën e Kosovës. Bi

Disiplina dënon Ndreun e Maganin, paralajmërohet Lushnja
  • 2018-03-08

Disiplina dënon Ndreun e Maganin, paralajmërohet Lushnja

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka shqyrtuar të gjitha sjelljet antisportive të shfaqura në ndeshjet e Kategorisë Superiore, por edhe asaj të parë dhe të dytë, duke marrë edhe masat përkatëse. Kështu trajneri i Kamzës, Ramadan Ndreu është pezulluar me

Nuk ka surpriza, Skënderbeu dhe Kukësi bëjnë detyrën
  • 2018-03-05

Nuk ka surpriza, Skënderbeu dhe Kukësi bëjnë detyrën

Asnjë surprizë në dy sfidat që hapën javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Skënderbeu dhe Kukësi bënë detyrën pasi fituan respektivisht ndaj Laçit dhe Lushnjës me korçarët që ruajtën avantazhin prej 14 pikësh pikërisht ndaj verilindorëve që pozicionohen të dytët. E pati sh

Kategoria Superiore Shkolla e vjetër e trajnerëve, dominon Superligën
  • 2017-12-24

Kategoria Superiore Shkolla e vjetër e trajnerëve, dominon Superligën

Futbolli ashtu si çdo aspekt i jetës evoluon çdo ditë dhe në të janë të rëndësishëm ndryshimet. Brezat zëvendësohen për ti lënë hapësira më të rinjve, por jo domosdoshmërisht për të pasur sukses, duhet të ndodhë ky rrotacion. Shembullin më të mirë na e jep kampionati kët

Jo vetëm Kukësi, valsi i trajnerëve prek disa ekipe
  • 2017-12-24

Jo vetëm Kukësi, valsi i trajnerëve prek disa ekipe

Është periudhë festash, por përtej festimeve të zhurmshme, po luhet ndërkohë edhe një vals trajnerësh, pa shumë bujë e nën zë. Zyrtarisht trajner të ri kërkon vetëm Kukësi, ku Milinkoviç është i larguar, por edhe në skuadra të tjera, Viti i Ri mund të sjellë një tjetër traj