Rezultate te kerkimit per termin: +Magjia

Meta: total 1000 / total_found 1156 / time 0.000 / keyword[0] magjia / docs[0] 1156 / hits[0] 1324 /
Magjia e Valbonës, shihni këlyshët e sapolindur të derrit të egër (VIDEO)
  • 2019-04-04

Magjia e Valbonës, shihni këlyshët e sapolindur të derrit të egër (VIDEO)

Në Parkun Kombëtar të Valbonës janë filmuar sot në orët e para të mëngjesit, të vegjlit e derrit të egër. Sipas shpjegimit të ekspertëve, këlyshët e derrit të egër deri në 6 muajsh janë me vija të errëta në të gjithë gjatësinë e trupit e më vonë gëzofi i tyre merr ngjyr

Dashuria: Joshja është gjithmonë arma fituese
  • 2019-03-26

Dashuria: Joshja është gjithmonë arma fituese

Shumë e rafinuar, është një art ku çdo lojë vlen nëse përdoret si duhet: zbuloni më shumë! Bukuria nuk është gjithçka: ajo që lë shenjën e saj dhe na bën të dëshirueshme është magjia e joshjes, e cila nuk ka moshë dhe rritet me kalimin e kohës. Secili në mënyrën e vet mund

A është kjo porta e ferrit? Simbolet që tronditën shkencëtarët
  • 2019-02-15

A është kjo porta e ferrit? Simbolet që tronditën shkencëtarët

Nëse ka një portë drejt ferrit, një portë nga nëntoka e përdorur nga demonët dhe shtrigat që bënin kërcënime për njerëzimin, atëherë ajo mund të jetë në një shpellë të vogël në Midlandsin lindor. Ekspertët e trashëgimisë kanë zbuluar atë që mendohet të jetë përqendri

Klubet më të rëndësishme në botë, ja 10-ja më e mirë!
  • 2019-02-12

Klubet më të rëndësishme në botë, ja 10-ja më e mirë!

10 kritere të aplikuara për të gjitha kontinentet për të dalë në listën klasifikuese që sipas France Football konkludon me shpalljen e klubeve botërore më të rëndësishme, më sharmante dhe më të dashura në Botë. Sipas revistës franceze hierarkia sheh në majën e piramidës pikër

Relaks dhe peizazhe të frikshme, 10 destinacione skenike në Europë (FOTO)
  • 2019-01-26

Relaks dhe peizazhe të frikshme, 10 destinacione skenike në Europë (FOTO)

Nga Skocia në Puglia, Europa e vërtetë dhe peizazhet e saj të mrekullueshme Udhëtimi me autobus në Europë mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme për tu zhytur në peizazhe të bukura të jashtëzakonshme: gjiret dhe shkëmbinjtë, fshatrat piktoreske, liqenet dhe kodrinat, për t’

No Pic available
  • 2019-01-26

Lazio-Juve, gladiatori Ronaldo ezauron Olimpicon

Cristiano Ronaldo bën që turmat ta ndjekin. Magjia e tij është ngjitëse, madje gjithëpërfshirëse. Tifoz ose jo, çdokush do të kishte dëshirë që të pakën një herë në jetë të ndiqte live një ndeshje ku luan ai, fenomeni 33- vjeçar, apo për shumë, më i miri në botë. Siguris

No Pic available
  • 2019-01-06

Mbrojtësi hero, barazon në 95 dhe pret penallti në të 99 (Video)

Një ndeshje vërtet magjike, ku ai ishte heroi, ka qenë ajo e përballjes midis Çesterfild dhe Ebsflit, për mbrojtësin Will Evans. Sfida është luajtur në divizionin e pestë anglez dhe mbrojtësi i Çesterfild, jo vetëm që shënoi në minutën e 95, golin që çoi në barazimin 3-3, por gj