Rezultate te kerkimit per termin: +Magnetic

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] magnetic / docs[0] 16 / hits[0] 22 /
Zbulimet e Fizikës që kanë ndryshuar jetën e të sëmurëve sot
  • 2018-11-14

Zbulimet e Fizikës që kanë ndryshuar jetën e të sëmurëve sot

Çmimi Nobel për Fizikë 2018 u shkon tre shkencëtarëve (Arthur Ashkin, Gerald Gérard Mourou dhe Donna Strickland) rezultatet e të cilave janë përkthyer në lloje të ndryshme të lazerëve, instrumenteve kirurgjike dhe pajisjeve diagnostikuese që kanë revolucionarizuar trajtimin e shumë s

No Pic available
  • 2016-09-20

Operacioni Frankestein, synohet transplanti i parë i kokës njerëzore

Një neokirurg që dëshiron të kryejë transplantin e parë të kokë njerëzore, ka folur për planet e tij të ekperimenteve Frankenstein, pra për të vënën në jetë kufomat e njerëzve. Dr. Sergio Canavero, drejtor i Grupit të Avancuar të Neurologjisë në Torinë, dhe bashkëpunëtorët

“Metallica” po punon në albumin e ri
  • 2015-04-13

“Metallica” po punon në albumin e ri

Rock-gupi i famshëm, Metallica, është duke punuar për albumin e ri. Ky album, nuk është edhe afër të dal në treg, kjo pasi që as gjysma e albumit nuk realizuar. Të paktën kështu thotë kitaristi i grupit, Kirk Hammet, ka treguar b

Metallica së shpejti me album të ri
  • 2014-12-12

Metallica së shpejti me album të ri

Bendi i njohur i zhanrit metal, Metallica, ka konfirmuar më në fund se është duke punuar në albumin e radhës, në fazat e para të realizimit të tij. Kështu ka thënë basisti Robert Trujillo për revistën Rock Cellar. Ai tha se gjithçka është ende në fillim dhe se ka shumë ide për t

No Pic available
  • 2014-01-17

Bukuri të rralla natyrorenë fokusin e aparatit

Të tjera rreth shkrimit FOTO Toka nuk ndalon kurrë së na surprizuari.Çdo cep i planetit ofron pjesë natyrale të veçanta duke bërë të mendojmë që do të kishte qenë më e udh&

Kanada, 5 të vdekur nga shpërthimi i trenit
  • 2013-07-08

Kanada, 5 të vdekur nga shpërthimi i trenit

Ka arritur në pesë numri i të vdekurve nga shpërthimi i trenit në Kanada. Në aksidentin e së shtunës, treni me më shumë se 70 vagonë me naftë të papërpunuar, ka dalë nga shinat, duke shkaktuar një seri shpërthimesh

Bleona Qerreti lë në hije Kim Kardashian
  • 2011-12-04

Bleona Qerreti lë në hije Kim Kardashian

Share Këngëtarja e talentuar dhe mjaftë e suksesshme, krijuesja e hitit Magnetic Bleona Qereti është pjesëmarrëse e shumë eventeve të mëdha Amerikane. Ajo së fundmi ka qenë pjesë e evenimentit Angel Ball,eveniment ky që u mbajt në New York dy ditë më parë. B