Rezultate te kerkimit per termin: +Mahatma +Mohandas +Karamchand

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.464Z

Mahatma Gandi frymezim dhe paralajmerim

Jeta dhe vepra e Mahatma Gandit eshte kthyer ne mit. Popullariteti i tij eshte nje fenomen mbareboteror. Por Mahatma Gandi i luajtur ne menyre te perkryer nga Ben Kingsley ne filmin fitues i cmimit Oskar te Richard Attenborough nuk ishte gjithmone i madheruar hero i lavdishem i cili sot ende ndodhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.044Z

Kalkuta, përkujtohet lideri shpirtëror i Indisë

Mahatma Gandi, simboli i qëndresës paqësore, është kujtuar në 64-vjetorin e vdekjes në një mënyrë krejt të veçantë. Mbrojtësi i guximshëm i politikës paqësore dhe lider i padiskutueshëm i Indisë së re është kujtuar në Kalkuta nga rreth 500 fëmijë të veshur si ai. 500 Gandi-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.672Z

Mahatma Gandi: frymëzim dhe paralajmërim

Popullariteti i Mahatma Gandit është mahnitës: edhe pse kanë kaluar mbi 60 vjet nga vdekja e tij, teoritë e tij duken të përjetshme, të thjeshta dhe megjithatë të fuqishme. Çfarë i bën kaq universale tezat e tij? Nga Express më 03 tetor 2011 në ora 22:22 Jeta dhe vepra e Mahatma Gan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.644Z

Gandi: Zëri i butë kundër dhunës

Ka sjellë një përmbledhje të jetës së Mahatma Gandit, politikanit indian dhe liderit shpirtëror të vendit të tij. Ilir Hashorva, autor i "Gandit", e shpjegon vetë arsyen se përse iu vu punës për të shkruar këtë libër. Impulsi i parë erdhi teksa lexonte për herë të parë librin a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.554Z

Të ndrojturit e mëdhenj

Gazeta ShqipSovranë pa përvojë, mbretër dhe shkrimtarë gojacë, liderë të ardhshëm që nuk arrijnë të flasin në publik… Historia është e mbushur me personazhe që vuanin nga ndrojtja Churchill ishte i ndrojtur dhe filloi të bënte prova para pasqyrës për tu përmirësuar Edhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama