Rezultate te kerkimit per termin: +Maja +Kocijani

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.445Z

Kocijancic: Brukseli inkurajon dialogun Kosovë Serbi

Zëdhënësja Dy ditë më parë, zëdhënësja e lartë e Bashkimit Europian, Maja Kocijancic, ka reaguar rreth krizës politike që ka përfshirë Kosovën, ku ka theksuar se të gjitha marrëveshjet e nënshkruara mes Kosovës dhe Serbisë duhet që të zbatohen. Të dyja palët, të angazhuara n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.922Z

Kontrolli normal eshte i nevojshem - Reagimi i Brukselit ndaj planeve te qeverise kosovare

Fjala eshte per zbatimin e marreveshjeve per vulat doganore e arritur gjate raundit te fundit te dialogut mes Beogradit dhe Prishtines thote Maja Kocijani zedhenesja e shefes se diplomacise evropiane. Qellimi yne eshte qe marreveshja e arritur te zbatohet ne praktike. Kjo eshte nje marreveshje per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.456Z

Kosova, Komisioni Europian miraton raportin pozitiv për vizat

Zëdhënësja e Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme, Maja Kocijancic, përmes një një postim në Twitter ka thënë se Komisioni Europian ka miratuar raportin pozitiv për vizat. Përveç Kosovës, Kocijancic ka thënë se raporte pozitive janë miratuar edhe për Gjeorgjinë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.588Z

Rama takon Mogherinin në Bruksel

Përfaqësuesja e lartë e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka pasur një darkë punë me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor  si dhe ka zhvilluar nje takim bilateral me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Zëdhënësja për Politikat e Jashtme dhe Politikën e BE-së,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.426Z

Rruge e gjate deri ne Bruksel

Permes Diteve te Serbise ne Parlamentin Evropian Serbia do tu prezantoje parlamentareve evropiane ne Bruksel nismen e saj strategjia e Danubit. Ditet e Serbise ne parlamentin evropian mbahen direkt para miratimit te raportit te Komisionit Evropian per perparimin e vendeve ne procesin e integrimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama