Rezultate te kerkimit per termin: +Maja +Madhe

Meta: total 1000 / total_found 1189 / time 0.006 / keyword[0] maja / docs[0] 3693 / hits[0] 4419 / keyword[1] madhe / docs[1] 217062 / hits[1] 319291 /
Shkodër, asgjësohen 670 bimë kanabis, sekuestrohen armë dhe municione luftarake
  • 2017-06-07

Shkodër, asgjësohen 670 bimë kanabis, sekuestrohen armë dhe municione luftarake

Policia e Shkodrës ka zhvilluar një operacion të gjerë për goditjen e kultivimit të bimëve narkotike në kuadër të të cilit janë asgjësuar 670 bimë e fidanë narkotikë kanabis sativa, armë zjarri dhe municione luftarake. Ka nisur procedimi në gjendje të lirë për kryeplakun e fshat

Kulla e radhës në qendër të kryeqytetit, pagëzohet Eyes of Tirana
  • 2017-05-30

Kulla e radhës në qendër të kryeqytetit, pagëzohet Eyes of Tirana

Vitin që vjen do të nisë ndërtimi i kullave shumëkatëshe që do të dominojnë qendrën e Tiranës. Përveç hotelit 35 katesh që do të jetë një zgjerim i hotel Tiranës (sot 15 katëshit) dhe kullës Al Habtoor Investment LLC  (kulla Ikonike) në bulevardin e ri, kullës me 40 kate  (Do

Koçijançiç: Zgjidhja e krizave në Ballkan nuk është mrekulli
  • 2017-05-20

Koçijançiç: Zgjidhja e krizave në Ballkan nuk është mrekulli

Zëdhënësja e BE-së, Maja Koçijançiç reagoi pas zgjidhjes së shpejtë e thuajse të papritur të krizave në Maqedoni e Shqipëri. Nuk besoj se është rasti i një mrekullie, u shpreh ajo, por për rezultatin e një pune të madhe dhe vullnetit politik. Kur flitet për Ballkanin perëndimor,

No Pic available
  • 2017-05-20

Krizën në Maqedoni e Shqipëri se zgjidhën mrekullitë

Zëdhënësja e Bashkimit Europian për Politikat e Jashtme dhe të Sigurisë, Maja Kocijançiç ka reaguar pas zgjidhjes së papritur të krizave në Shqipëri e Maqedoni, duke i konsideruar të dyja rastet, jo mrekulli, por rezultat i një pune të madhe. Nuk jam e sigurt nëse do ta quaja mrekull

No Pic available
  • 2017-05-18

Dentistja pa licencë i heq 9 dhëmbë të shëndetshëm pacientes, i ofron para të mbyllë gojën

Bukurie Saliu jeton prej 27 vitesh në Itali dhe si shumë emigrantë të tjerë, rregulloi dhëmbët në Shqipëri, për kosto më të ulët. SASIEdhe pse pagoi plot 1 milion e 300 mijë lekë të vjetra, pas shërbimit në klinikën dentare Korbi i nisën komplikacionet. Dentistja Nezi Korbi i ofr

No Pic available
  • 2017-04-19

Koçijançiç, Ramës: Perspektivën për Ballkanin e kemi bërë të qartë

Zëdhënësja e BE-së për politikat e jashtme, Maja Koçijançiç, e pyetur nga mediat serbe mbi deklaratën e kryeministrit Edi Rama për një bashkim të mundshëm mes Shqipërisë dhe Kosovës, është shprehur se ndërhyrja politike nuk e ndihmon klimën e bashkëpunimit rajonal. Zyrtarja e Ba

Çaste dashurie mes lindjes dhe perëndimit
  • 2017-04-17

Çaste dashurie mes lindjes dhe perëndimit

Intervistë me shkrimtarin Mathias Enard Mathias Enard, romani juaj i ri, “Busull” është botuar tek Actes Sud për sezonin e ri letrar 2015. Sa kohë ju ka marrë shkrimi i këtij libri thellësisht erudit ? Varet nga çfarë kuptojmë me “të shkruash”. Shkrimi i mirëfil