Rezultate te kerkimit per termin: +Majemi

Meta: total 463 / total_found 463 / time 0.000 / keyword[0] majemi / docs[0] 463 / hits[0] 619 /
Jeta luksoze e Jurgen Kurtit (Foto)
  • 2019-03-19

Jeta luksoze e Jurgen Kurtit (Foto)

Jurgen Kurti, i vrarë mbrëmjen e djeshme nga një atentat i llojit mafioz ka qenë i fiksuar pas jetës së natës. Ai bënte një jetë luksoze, veshur me marka të shtrenjta. Një tjetër pasion i Kurtit ishin edhe udhëtimet e tij. I riu, aktiv në rrjetet sociale shpesh postonte foto nga vende

Vene-çfarë? Trump sdi si të shqiptojë Venezuelën, tallet rrjeti (Video)
  • 2019-02-25

Vene-çfarë? Trump sdi si të shqiptojë Venezuelën, tallet rrjeti (Video)

Presidenti i SHBA, Donald Trump bëri që mediat sociale të shpërthenin në reagime, pasi në një fjalim të mbajtur në Majemi harroi sesi shqiptohej Venezueala. Presidenti amerikan shfaqi vështirësi në të thënën e emrit të vendit të Amerikës Latine, ndërsa në rrjet të gjithë reagua

Trump paralajmëron ushtrinë e Venezuelës: Jeta juaj është në rrezik nëse mbështesni Maduron
  • 2019-02-19

Trump paralajmëron ushtrinë e Venezuelës: Jeta juaj është në rrezik nëse mbështesni Maduron

Presidenti amerikan Donald Trump vijon sulmet ndaj presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro. Shefi i Shtëpisë së Bardhë i bëri thirrje drejtpërdrejt ushtrisë së Venezuelës që të braktisë mbështetjen e saj për presidentin Nicolas Maduro. Në një fjalim në Majemi, Trump tha se ata q

Voodoo Love, Ermal Meta vjen në duet me Jarabo de Palo
  • 2017-09-16

Voodoo Love, Ermal Meta vjen në duet me Jarabo de Palo

Kantautori shqiptar Ermal Meta, fitues i çmimit të tretë në Festivalin e këngës italiane Sanremo 2017 dhe i çmimit të kritikës “Mia Martini” sapo ka nxjerrë në tregun diskografik videoklipin e këngës së tij të re “Voodoo Love”, në duet me këngëtarin spanjoll

No Pic available
  • 2017-09-11

Qetësohet Irma, meteorologët e klasifikojnë si stuhi tropikale

Skuadrat e kërkimit dhe shpëtimit në Florida kanë nisur operacionet e tyre pasi me zbardhjen e ditës, po zbulohet edhe shkallën e vërtetë e dëmit të sjellë nga Uragani Irma. Stuhia e madhe u dobësua teksa kalonte përgjatë bregut perëndimor të shtetit, por Majemi dhe të tjera zona ur

Tre të vdekur nga uragani Irma në Florida: Trump: Zoti na bekoftë
  • 2017-09-10

Tre të vdekur nga uragani Irma në Florida: Trump: Zoti na bekoftë

Uragani Irma, pasi ka goditur ashpër Kubën dhe është forcua duke u kthyer në kategorinë numër 4, ka mbërritur në zonën ekstreme të jugut në Florida. Për momentin janë regjistruar tre viktima. Një burrë, në kontenë e Monroes, ka vdekur pasi ka humbur kontrollin e traktorit që po dr

Uragani Irma po i drejtohet Majemit, të paktën 13 të vdekur
  • 2017-09-08

Uragani Irma po i drejtohet Majemit, të paktën 13 të vdekur

Uragani Irma po drejtohet në Florida me efekte më të rënda nga çishte parashikuar. Është kjo ajo që pohon guvernatori Rick Scott, duke saktësuar se do të jetë më i rrezikshëm se Andrew, uragani më shkatërrues në historinë e këtij shteti. Ndërkohë ka shkuar në 13 të vdekur bilan