Rezultate te kerkimit per termin: +Majit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.139Z

Mos vallë nderimi i 5 Majit na mban larg festimit të 9 Majit?!!!

Nga Adenil Pjetri Tashmë u mësuam me kotësine e diskutimeve boshe dhe patetike që ndizen e rindezen pas çdo ceremonie në kujtim të dëshmorëve. Duket Déjà vu. Madje aq të përsëritshme janë bërë saqë mund të përgatitesh ex ante për diskutime të tilla dhe mund të dukesh shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.346Z

Konfirmohet Mukja e 5 majit

Nderimi i dëshmorëve të Mukjes ka çuar në zgjerimin e gamës së konfliktit ndërmjet PS dhe LSI. Pas vendosjes së kurorave me lule me rastin e 5 majit, në varrezat “Dëshmorët e Kombit” të kryetarit të PS-së Edi Rama, nga ana tjetër ai i LSI-së Ilir Meta e ka konsideruar si n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.626Z

Vota politike e 8 majit

Në vijim  të debatit të tyre në Top Show, analistët dhe deputetët e ftuar në studio folën për votën politike të hedhur më 8 maj. Politologu Blendi Çeka tha se vota politike ka patur tendencë ruajtje kryesisht n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.372Z

Digjen fletet e 8 majit

E merkure 26 Tetor 2011 1310 DJEGIA E FLETEVE TE VOTIMIT Me shume se 5 muaj pas mbajtjes se zgjedhjeve lokale te 8 majit KQZ urdheroi ne unanimitet asgjesimin e fleteve te votimit. Sot fletet qe i dhene fitoren Edi Rames ne 14 maj po digjen te parat. Djegia e fleteve nisi me qarkun e Tiran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.583Z

PS regjistrohet për zgjedhjet e 8 Majit

Partia Socialiste zyrtarizon pjesëmarrjen ne zgjedhje duke dorëzuar rreth orës 14:00 dokumentacionin për regjistrim ne KQZ, si subjekt garues për lokalet e 8 majit. Ky veprim ishte paralajmëruar një ditë më parë nga ekspertet e çështjeve elektorale në partinë më të madhe opozitare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.344Z

Zbehja dhe pragdështimi i 5 majit

Tashmë festat komuniste të majit janë squllur, pavarësisht frymës së sotme, me të cilën dikur ithtarët e monizmit frynin bushiqët e festave dhe pozonin nëpër tribuna, deri edhe në krah të Enverit, Nexhmijes dhe Ramizit, sikundër Fatmir Xhafa, etj.. Pas Letrës së Hapur nr. 2 dhe ult

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.990Z

Kerkesa KE pranon monitorimin e zgjedhjeve te 8 majit

Zgjedhjet KiE dy misione vezhguese ne Tirane. Njeri mision parazgjedhor tjetri vezhgues i 8 majit Keshilli i Evropes do te dergoje dy misione vezhgimi ne Shqiperi ne kuader te zgjedhjeve lokale te 8 majit. Njeri mision do te jete parazgjedhor dhe nje mision i dyte per vezhgimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama