Rezultate te kerkimit per termin: +Majkos

Meta: total 952 / total_found 952 / time 0.000 / keyword[0] majkos / docs[0] 952 / hits[0] 1272 /
Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

Rama batuta me Majkon: Na shau kazani i Diasporës, por
  • 2019-03-01

Rama batuta me Majkon: Na shau kazani i Diasporës, por

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në mbrëmjen gala të Samitit Të Diasporës, ku nuk munguan batutat e tij dhe sulmet ndaj medias. Edhe në këtë takim të rëndësishëm, Rama përmendi kazanin mediatik, duke iu referuar mediave të diasporës që kishin shkruar për Samitin. Ndërkohë

No Pic available
  • 2019-02-19

DIASPORA SI MBUSHËSE SALLASH

Petrit Kuçana Gati e pabesueshme ka qenë shifra e publikuar nga qeveria shqiptare për të ashtuquajturin samit i Dytë i diasporës. Shuma prej 66 milionësh mbetet enigma e pazgjidhshme e çfarë-ve dhe pafundësisë së Pse-ve. Në kufijtë e çmendurisë mbetet shpërndarja e shifrave, ku 120

Rrëfehet Majko: Studentët na trembën, për ndarjen e Kosovës vendos Prishtina
  • 2019-02-11

Rrëfehet Majko: Studentët na trembën, për ndarjen e Kosovës vendos Prishtina

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka dhënë sot një intervistë për Zërin e Amerikës në Uashington, duke folur për disa çështje të nxehta në Shqipëri dhe në rajon. Majko u pyet nga gazetarja për riformatimin që Edi Rama i bëri qeverisë gjatë Asamblesë së PS në dhjetor, duke m

Mediat kazan, Majko deliron për VOA: Edi Rama penë e gazetarisë shqiptare
  • 2019-02-11

Mediat kazan, Majko deliron për VOA: Edi Rama penë e gazetarisë shqiptare

Kryeministri Edi Rama e nisi muajin shkurt duke hyrë në një Luftë të Ftohtë me Zërin e Amerikës, televizionin që zbuloi skandalin e qeverisë me emërimin e militantëve në burgje dhe blerjen e votave në disa qarqe, ku kryesori ishte Durrësi me raportin e fortë miqësor të Vangjush Dak

Top Story/ Ja kush janë politikanët që skanë punuar asnjë ditë të vetme
  • 2019-01-17

Top Story/ Ja kush janë politikanët që skanë punuar asnjë ditë të vetme

Në Parlament gjejmë edhe nga ata deputetë që konsiderohen si pa profesion. Ata në gjithë jetën e tyre skanë bërë asgjë përveç politikës. I tillë është rasti i Fatmir Mediut, Pandeli Majkos dhe Ilir Metës. Kemi një grup tjetër politikanësh që nuk kanë profesion, nuk kanë pu

Vasili shpërthen ndaj Majkos: E neveritshme që nuk dorëhiqet!
  • 2018-12-27

Vasili shpërthen ndaj Majkos: E neveritshme që nuk dorëhiqet!

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, nuk i ka kursyer sot akuzat edhe në adresë të ministrit për Diasporën, Pandeli Majko, për të cilin ka thënë se po vazhdon të rrijë kot në zyrë. Me një postim në faqen e tij në Facebook, Vasili, teksa i referohet vendimit për të fundit të poli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama