Rezultate te kerkimit per termin: +Majlinda +Bregu

Meta: total 1000 / total_found 4361 / time 0.003 / keyword[0] majlinda / docs[0] 6617 / hits[0] 9721 / keyword[1] bregu / docs[1] 9265 / hits[1] 18787 /
Projektligji i tre deputeteve, 34 mijë mësues tek psikiatri, test për punën. Ja kush rrezikon të largohet
  • 2016-10-20

Projektligji i tre deputeteve, 34 mijë mësues tek psikiatri, test për punën. Ja kush rrezikon të largohet

Mësuesit e arsimit parashkollor, të arsimit fillor dhe të arsimit të mesëm do të ushtrojnë profesionin e mësuesit vetëm pasi të kalojnë me sukses një testim psiko-emocional. Kështu parashikon një projektligj i depozituar në Kuvendin e Shqipërisë, i cili ndryshon ligjin nr. 69/201

Reagimet per deklaraten e Manjanit
  • 2016-10-20

Reagimet per deklaraten e Manjanit

brbrJehona e deklarates se Ministrit te Drejtesise qe ushtria te nderhyje ne luften ndaj droges vazhdon dhe per pasoje edhe reagimet Forcat e Armatosura funksionojne bazuar ne kushtetute dhe cdolloj angazhimi i tyre behet sipas vendimeve institucionale dhe jo sipas thirrjeve edhe pse mund te vijne n

Ushtria ne lufte me drogen
  • 2016-10-20

Ushtria ne lufte me drogen

brbrJehona e deklarates se Ministrit te Drejtesise qe ushtria te nderhyje ne luften ndaj droges vazhdon dhe per pasoje edhe reagimet Forcat e Armatosura funksionojne bazuar ne kushtetute dhe cdolloj angazhimi i tyre behet sipas vendimeve institucionale dhe jo sipas thirrjeve edhe pse mund te vijne n

Basha kërkon gjurmimin e tradhtarëve brenda PD-së
  • 2016-10-14

Basha kërkon gjurmimin e tradhtarëve brenda PD-së

Lulzim Basha vijon ta shikojë përgjegjësinë për humbjet e njëpasnjëshme në zgjedhjet parlamentare dhe zgjedhjet lokale tek strukturat e partisë në nivel lokal dhe tek baza e PD. Teksa disa figura potenciale të PD, si Eduard Selami, Majlinda Bregu, Jozefina Topalli etj., e shohin probl

Lulzim Basha ka 4 porosi për deputetët e PD-së, por garda e vjetër e braktis
  • 2016-10-13

Lulzim Basha ka 4 porosi për deputetët e PD-së, por garda e vjetër e braktis

Lulzim Basha ka kërkuar në mbledhjen e grupit parlamentar të PD nga deputetët e tij që të kenë vëth në vesh katër porosi, mbi të cilat do të nisë dhe një aksion i ri i opozitës. Denoncimi dhe ndërkombëtarizimi i çështjes së hashashit, anulimi i propozimit të PD-së për voti

No Pic available
  • 2016-10-12

Ngjarje pa fund e pa krye: Media dhe politika i lënë pa punë në çast aktorët e humorit

Nga Edlira Gjoni Në vijim të rubrikës Opiumi i javës, mendova mos duke mbledhur ngjarjet e dy javëve bashkë, do merrnin pak më kuptim gjërat. Mund të sqarohej më tepër ndonjë shashkë nga këto të përditshmet. Por sishte e thënë. Apo? Ja gjykoni vetë, për ngjarje të tilla si paqar

Prapaskenat e Prokurorisë Speciale, pakti mes PD-PS për dosjet e politikanëve
  • 2016-10-12

Prapaskenat e Prokurorisë Speciale, pakti mes PD-PS për dosjet e politikanëve

Vendimi i Partisë Demokratike për të votuar një nga ligjet që kishte kontestuar më shumë, pra ligjin për SPAK-un, dhe refuzimi për të votuar pesë ligjet e tjera prioritare, ngriti një dyshim dhe pikëpyetje të madhe. Qëndrimi me dy standarde u konstatua edhe nga figura të opozitës