Rezultate te kerkimit per termin: +Making

Meta: total 85 / total_found 85 / time 0.000 / keyword[0] making / docs[0] 85 / hits[0] 95 /
No Pic available
  • 2017-02-12

Fotografi i Clinton publikon albumin me foto te rralla

Hillary Clinton është një figurë publike që erdhi në pushtet para 24 viteve me zgjedhjen e bashkëshortit të saj. Edhe pse nuk i fitoi zgjedhjet e fundit kundër Trump, ajo ka jetuar për 8 vite në Shtëpinë e Bardhë si Zonjë e Parë. Robert McNeely kaloi 6 vite në familjen Clinton dhe a

Formula poetike indoeuropiane dhe gjurmë të saj në traditën popullore shqiptare
  • 2016-10-04

Formula poetike indoeuropiane dhe gjurmë të saj në traditën popullore shqiptare

Dr. Nelson R. Çabej Rreth 5-6 mijë vjet më parë, kur nisi mërgimet drejt Europës e Azisë, populli indoeuropian nuk e kishte shkruar gjuhën e tij (gjuha e parë indoeuropiane që u shkrua ishte hititishtja nga shekulli XVII p.e.s.), kështu që proza popullore indoeuropiane u zhduk. Por ndrys

Si e formojnë vlerat (kulturore) progresin njerëzor
  • 2016-06-01

Si e formojnë vlerat (kulturore) progresin njerëzor

Nga Lawrence E. Harrison* Harrison, një akademik i njohur, ish-drejtues i USAID dhe autor së bashku me Samuel Huntington i një libri të famshëm mbi rolin e kulturës në progresin njerëzor, sjell debatet dhe diskutimet që u bënë në një simpozium në Universitetin e Harvardit, mbi r

Shihni me çfarë makine lëviz tani Floyd Mayweather
  • 2016-03-29

Shihni me çfarë makine lëviz tani Floyd Mayweather

Ai është sportisti më i pasur në botë dhe këtë e ekspozon vazhdimisht. Këtë herë, boksieri i tërhequr, Floyd Mayweather u fotografua duke u largua nga një klub nate në Hollivud me një makinë që kushton 4.8 milionë dollarë. Bëhet fjalë për një makinë Koenigsegg CCXR Trevita. K

Nuk mund të vendoste cilin qen të shpëtonte, blen strehën e kafshëve
  • 2016-03-04

Nuk mund të vendoste cilin qen të shpëtonte, blen strehën e kafshëve

Danielle Eden dhe Rob Scheinberg, një çift i martuar kanë vizituar qëndra kafshësh kudo në botë për të shpëtuar qentë në nevojë. Ata madje kanë hapur strehën e tyre të shpëtimit të qenve, Dog tales në King City, Kanada. Por në janar të këtij viti, Danielle vizitoi nëj strehë

Clinton, Trump fitues në zgjedhjet e Super së Martës
  • 2016-03-02

Clinton, Trump fitues në zgjedhjet e Super së Martës

WASHINGTON, DC-- Kandidatja demokrate për president Hillary Clinton ka fituar në 5 shtete jugore, sipas parashikimeve të medias, duke mundur rivalin saj, Bernie Sanders, në zgjedhjet e Super të Martës, në ditën më të rëndësishme të votimeve paraprake. Ish Sekretarja e Shtetit Clinton,

Dokumentarët narrativ Njerëzit dhe kujtimet flasin  Edicioni rajonal
  • 2016-02-23

Dokumentarët narrativ Njerëzit dhe kujtimet flasin Edicioni rajonal

Në vazhdën e programit "Ballafaqimi me të kaluarën dhe drejtësia tranzicionale", Organizata Integra do të transmetojë ciklin e dokumentarëve narrativ "Njerëzit dhe kujtimet flasin - Edicioni rajonal". Në këtë cikël, janë prodhuar 30 dokumentarë narrativ me viktimat e luftës nga ish