Rezultate te kerkimit per termin: +Malsis

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Akti përfundimtar i asimilimit të shqiptarëve të Malësisë

Kongresi i Berlinit ishte ai, q nj pjes t Shqipris ia dha Malit t Zi, n vitin 1878. Kshtu, pas ktij kongresi, nj pjes e Malsis s Madhe t Mbishkodrs, Ulqini, Tivari, Rozhajt, Plava dhe Gucia i kaluan Malit t Zi, duke mbetur shum shqiptar jasht kufirit administrativ. Ky akt i padrejt u fuqizua edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.231Z

Monografia Fletët e Jetës, nderim themeluesve të arsimit

Msues, shkrimtar dhe studiues t rajonit t Shkodrs morn pjes n promovimin e librit “Flett e Jets”, nj monografi kushtuar kontributit n vite t arsimtarve dhe intelektualve t ktij rrethi. Autori Fiqiret Hoxha rikthen n koh personalitetet q punuan me prkushtim pr prhapjen e dijes n brezat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

Shkodër, vritet polici rrugor. Në kërkim autorët

Nj polic rrugor u vra n krye t detyrs, ndrsa po udhetonte nga fshati Re i Malsis s Madhe drejt Shkodres. Vrasja ndodhi rreth ors 02. 20 minuta t s diels. Inspektori Kole Ndreshaj, 41 vjec, ishte punonjs i policis s Njsis Rajonale t Qarkullimit Rrugor Shkodr. Viktima u gjet i pajet sot n mngjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.856Z

Malsi e Madhe: Vriten dy t rinj

Dy t rinj nga Malsia e Madhe mbetn t vdekur, ndrsa nj tjetr u plagos gjat nj konflikti me arm zjarri n ort e vona t dits s djeshme. Burime zyrtare pran drejtoris s policis s Shkodrs than se viktima t ktij konflikti jan 24 vjeari, Gjergj Shota dhe 28 vjeari, Ton Ulaj, t dy banues n Bratosh t Malsis s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Arrest kontrabandistit

Shkodr (Start)- Policia e Shkodrs, ka ndaluar n flagranc shtetasin Ervin Gjaka, 32-vje nga rrethi i Shkodrs. Ky shtetas u kap nga policia duke transportuar cigare kontraband nga Malit Zi n drejtim t Shqipris. Ndalimi i Gjaks u b n fshatin Zagor t Malsis s Madhe. N krkim sht shpallur nj person i dyt,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.922Z

Koplik, vdes në aksident një 22-vjecare

SHKODËR- Një aksident i ka marrë jetën një 22-vjecareje në Koplik të Shkodrës. Sipas policisë aksidenti ndodhi në lagjen “Llazan” të Koplikut në qarkun e Shkodrës mesditën e sotme. Përplasja e dy automjeteve ka sj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.419Z

Viktima në Maqedoni, nga moti i ftohtë

Reshjet e dendura t bors dhe moti i ftoht q dy ditt e fundit ka kapluar Maqedonin, kan marr edhe viktimn e par. Nj i moshuar 70-vjear e ka humbur jetn, kurse kat persona tjer, kan marr lndime n nj aksident q ka ndodhur n fshatin Demir Hisar n Maqedonin Jug perndimore. Zdhnsi i policis Bore Peshevs

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama