Rezultate te kerkimit per termin: +Mala

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.273Z

Bekim Mala, nga PDK kalon në AAK

Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) i është bashkuar sot Bekim Mala, një prej veprimtarëve më të shquar të komunës së Drenasit, deri më tani kryetar i Seksionit të Dytë të Partisë Demokratike të K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.843Z

32 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984 Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student me iniciativën e Rexhep Malës dhe të bashkëveprimtarëve të tjerë formohet Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.332Z

Plagosja e çekes, identifikohet autori, Mala: Ndihem e shokuar !

Të tjera rreth shkrimit Plagosja e çekes, identifikohet autori, konflikti për shezlonget SHKODER -  Pas krimit makabër në Drimadhe, një tjetër ngjarje rendë tronditi pushuesit në plazh. Një turiste 26-vjeçare n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.636Z

Muhamet Mala merr timonin e AAK-së në Pejë

Me shumicë votash të Këshillit Drejtues të Degës dhe me përkrahjen e Ali Berishës, prof.dr Muhamet Mala u zgjodh sonte kryetar i ri i degës së AAK-së në Pejë. Siç edhe kishte paralajmëruar më parë me këtë ras

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.411Z

Në Tiranë përkujtohen Ilir Konushevci e Hazir Mala

Edhe 15 vjet pas vrasjes së furnitorit të UÇK-së Ilir Konushevci dhe mjekut Hazir Mala, nuk ka autor të akuzuar apo arrestuar në policia edhe pse për ta flasin të gjithë. Homazhet e zhvilluara në Tiranë me pjesëmarrjen autoriteteve t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.357Z

Nderohen dy dëshmorët e UÇK-së Ilir Konushevci dhe Hazir Mala

Nderohen dy dëshmorët e kombit të rënë në luftën çlirimtare të Kosovës. Në 15-vjetorin e rënies dëshmorë ata janë janë përkujtuar me anë të një aktiviteti në Shtëpinë Qëndrore të Ushtrisë në kryeqytet. Ministri i Punëve të brendshme  të Kosovës Bajram Rexhepi në fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.968Z

Thaçi: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ishin shkëndijat e para të luftës

Në vazhdën e përvojës së tij të re në Facebook, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi pak kohë më parë ka shkruar një status për dy dëshmorët e kombit, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha. “Nesër (e shtunë) &eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama