Rezultate te kerkimit per termin: +Malajzi

Meta: total 824 / total_found 824 / time 0.000 / keyword[0] malajzi / docs[0] 824 / hits[0] 1059 /
10 qytetet më me leverdi në botë për pushime
  • 2017-06-16

10 qytetet më me leverdi në botë për pushime

Në Europë, Bukureshti është në vend të parë. Bangkoku është më i leverdishmi në Azi. Rio de Zhanejro kryeson në Amerikën Latine Bangkok Ku të shkoni me pushime? Një pyetje torturuese, para së gjithash për ata që duan të shkojnë jashtë. Një çështje që ka lidhje me bukurinë e

No Pic available
  • 2017-05-27

Piratët e Karaibeve 40 milionë dollarë fitime vetëm në dy ditë

“Piratët e Karaibeve: Të vdekurit nuk tregojnë përralla” ka arritur që të fitojë rreth 40 milionë dollarë në mbarë botën vetëm dy ditë pas shfaqjes së tij në kinema. Shifra 40 milionë dollarë nuk përfshin fitimet e së premtes në Kinë, ku Disney po vlerëson një tot

No Pic available
  • 2017-05-06

Bie çmimi i naftës në tregjet botërore, Shqipëria ndër 35 vendet më të shtrenjtat

Çmimi i naftës ka rënën me pothuajse 3 pikë përqindje, duke kapur nivelin më të ulët të pesë muajve, pas shqetësimeve në rritje se mbioferta botërore e naftës uli fitimet, që kur OPEC nënshkroi marrëveshjen për të ulur prodhimin. Nafta bruto sot tregtohej në nivelin 44.92 dollar

No Pic available
  • 2017-05-05

Turbulencat e avionit hedhin përtokë pasagjerët, 5 të plagosur

Në një avion të Malajzisë ka patur turbulenca të mëdha, të cilat kanë hedhur përtokë të gjithë pasagjerët, ndër të cilët 5 janë plagosur. Në pamjet e frikshme, dëgjohen të gjithë duke bërtitur A ka vdekur? duke iu referuar një punonjësi që qëndronte i shtrirë pa ndjenja. 3

Koreja e Veriut: CIA dhe Seuli kanë tentuar të vrasin Kim Jong-un
  • 2017-05-05

Koreja e Veriut: CIA dhe Seuli kanë tentuar të vrasin Kim Jong-un

CIA dhe shërbimet e inteligjencës koreano-jugore kanë tentuar të vrasin liderin koreano-verior, Kim Jong-un, me një substancë biokimike. Denoncimi vjen nga qeveria e Phenianit, sipas asaj që ka raportuar agjencia e shtypit shtetëror koreano-vriore, KCNA. Regjimi mes të tjerash ka kërcënua

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit ndalon në COD
  • 2017-03-13

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit ndalon në COD

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit, do të ketë stacionin e saj dhe në COD, me ekspozitë, demonstrime artistësh dhe shfaqje filmash. Bienalja e Dytë e Akuarelit, me gjeografi të pasur sallash e hapësirash në Tiranë, realizohet nga Shoqata Kulturore VIZart dhe IWS Albania. Fokusi

Djali i Kim shfaqet në një video misterioze pas vdekjes së të atit
  • 2017-03-08

Djali i Kim shfaqet në një video misterioze pas vdekjes së të atit

Detaje të tjera dalin në lidhje me Kim Jong-nam, vëllain e madh të diktatorit koreanoverior, Kim Jon-un, i vrarë në Malajzi. Në një video 40 sekonda të publikuar në YouTube nga në grup i panjohur  Cheollima Civil Defense, është shfaqur djali në mërgim, i cili deklaron se është gjal