Rezultate te kerkimit per termin: +Malajzis

Meta: total 643 / total_found 643 / time 0.000 / keyword[0] malajzis / docs[0] 643 / hits[0] 909 /
No Pic available
  • 2017-05-05

Turbulencat e avionit hedhin përtokë pasagjerët, 5 të plagosur

Në një avion të Malajzisë ka patur turbulenca të mëdha, të cilat kanë hedhur përtokë të gjithë pasagjerët, ndër të cilët 5 janë plagosur. Në pamjet e frikshme, dëgjohen të gjithë duke bërtitur A ka vdekur? duke iu referuar një punonjësi që qëndronte i shtrirë pa ndjenja. 3

No Pic available
  • 2017-04-24

Drejt zgjidhjes misteri i avionit të zhdukur me 239 persona në bord

Hetuesit që po kërkojnë për avionin e zhdukur të Malaysian Airlines MH370 janë besimplotë se kanë gjetur vendndodhjen e tij. Agjencia Kombëtare e Shkencës në Australi, CSIRO beson se mbetjet janë në një zonë rreth 25 mijë kilometra larg nga zona ku ishin fokusuar kërkimet fillestare

No Pic available
  • 2017-03-18

Pse ateistët janë të destinuar të zhduken?

Një studim i ri ka sugjeruar se ateistët janë të dënuar të zhduken, raporton  The Times. Për shkak se nuk përdorin metoda kontraceptive, besimtarët po lindin më shumë fëmijë se sa ateistët, gjë që mund të çojë në fundin e ateistëve. Kështu, shkencëtarët amerikanë dhe malajz

Korabi bie në 2 minuta, Partizani arrin kreun për herë të parë
  • 2017-03-18

Korabi bie në 2 minuta, Partizani arrin kreun për herë të parë

Në krye të renditjes, për herë të parë në këtë sezon. Partizani e shfrytëzoi maksimalisht asistin e marrë nga dueli direkt në Korçë vetëm 24 orë më parë dhe bëri detyrën përballë Korabit. Sfida me dibranët ishte një formalitet që të kuqtë e zgjidhën në harkun e dy minu

No Pic available
  • 2017-03-07

Vrasja e Kim Jong-nam, Koreja e Veriut dhe Malajzia bllokojnë qytetarët

Vijojnë tensionet mes Koresë së Veriut dhe Malajzisë pas vrasjes së gjysëm-vëllait të diktatorit, Kim Jong-nam. Të dy shtetet kanë bllokuar përkohësisht lëvizjen e qytetarëve të njëri-tjetrit, për të dalë nga vendet e tyre. Agjencia shtetërore e lajmeve KCNA tha të martën se &#

No Pic available
  • 2017-03-04

I akuzuari për vdekjen e Kim Jong-nam: Komplot për të dëmtuar Korenë e Veriut

Koreano-veriori i parë i ndaluar për vdekjen e Kim Jong-nam, ka thënë se arrestimi i tij, ishte pjesë e një komploti për të dëmtuar nderin e republikës së Koresë së Veriut. Ai ka mohuar të ketë qenë prezent në aeroport, ditën kur Kim u vra, ndërkohë që ka akuzuar autoritetet mal

No Pic available
  • 2017-03-02

Vrasja e Kim Jong-nam, lirohet një koreanoverior

Një verikorean që u mbajt në Malajzi në lidhje me vdekjen e gjysmëvëllait të liderit të Koresë së Veriut do të lirohet dhe do të dëbohet të premtën. Prokurori i përgjithshëm i Malajzisë, Mohamed Abandi Ali, tha se Ri Jong Chol është “njeri i lirë” dhe se “nuk k