Rezultate te kerkimit per termin: +Malesorit

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] malesorit / docs[0] 9 / hits[0] 13 /
I dalin para makines vidhet nje autmojet gjate nates ne Muriqan
  • 2014-12-16

I dalin para makines vidhet nje autmojet gjate nates ne Muriqan

Shkoder 16 dhjetor 2014 NOAal- Nje makine eshte vjedhur prane pikes Kufitare te Muriqanitbr br Rreth ores 0300 te nates se lene pas prane aksit rrugor Muriqan-Shkoder prane vendit te quajtur Shtepia e Malesorit tre persona te pa identifikuar me nje automjet tip Golf ngjyre blu e erret i kane dale

I dalin para makines vidhet nje automjet gjate nates ne Muriqan
  • 2014-12-16

I dalin para makines vidhet nje automjet gjate nates ne Muriqan

Shkoder 16 dhjetor 2014 NOAal- Nje makine eshte vjedhur prane pikes Kufitare te Muriqanitbr br Rreth ores 0300 te nates se lene pas prane aksit rrugor Muriqan-Shkoder prane vendit te quajtur Shtepia e Malesorit tre persona te pa identifikuar me nje automjet tip Golf ngjyre blu e erret i kane dale

Simon Shiroka mjeshtri i filigranit  ne Galerine e Arteve
  • 2014-09-20

Simon Shiroka mjeshtri i filigranit ne Galerine e Arteve

e Premte 19 Shtator 20141325 pm p classwp-caption-text Simon ShirokabrbrSimon Shiroka nuk eshte thjesht nje filigranist Mjeshterine tradicionale te punimit te argjendit e materialeve te tjera te trasheguar nga artizanet me te mire te vendlindjes se tij Prizrenit ai i ktheu ne n

Ne kerkim te Migjenit
  • 2013-10-29

Ne kerkim te Migjenit

Migjeni është pa dyshim një ndër shkrimtarët më të rëndesishëm e me penën më të fortë të shekullit të kaluar. E kanë cilësuar uragan, poetin e mjerimit e të vërtetave, la pas vepra me mesazhe të jasht

Logu i Bjeshkëve bashkon Shqipëri-Kosovë e Mal i Zi
  • 2012-08-12

Logu i Bjeshkëve bashkon Shqipëri-Kosovë e Mal i Zi

Logu i Bjeshkeve, nje aktivitet kulturor me vlera dhe element tradicional ka bashkuar ne kuader te 100-vjetorit te pavaresise se shtetit shqiptar Malin e Zi, Malesine e Madhe dhe qytete te Kosoves.   I kthyer ne event te pervitshem, edhe kesaj here u promovuan vlera te folkut shqiptar, te ve

No Pic available
  • 2011-02-24

Koleksioni i arkitektit

Idromeno Kolombi Mio Tushi po edhe Jukniu Shijaku realizem socialist. Koleksioni i prof. Maksim Mitrojorgjit nje trashegimi kombetare ne miniature Koleksioni ashtu si biblioteka kerkon nga njeriu qe e nderton durimin perkushtimin deshiren per te gjurmuar mbledhur sistemuar nje pasuri pa qellim f

No Pic available
  • 2011-02-11

Operativi i burgut Si u miqesova me njeriun qe do vriste Enverin

/ / ...vijon nga numri i kaluar Perballja e pare me Avdul Banushin u be ne qeline e tij. Pastaj takohesha me te here pas here. Tani e kisha perpara syve perdite njeriun mit. Disa dite me vone erdhi edhe shkresa ku jepeshin porosi qe ai ta vuante denimin ne kushtet e konspi