Rezultate te kerkimit per termin: +Maleve

Total: 2775
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.494Z

Sot, dita ndërkombëtare e maleve

Data 11 dhjetor shënon ditën botërore të maleve, që ishte krijuar nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara në vitin 2003, me qëllim të inkurajimit të zhvillimeve të qëndrueshme në male. Kjo ditë çdo vit shënohet me aktivitete të ndryshme në botë dhe çdo herë ka një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.249Z

“Shkolla e Maleve’ në ABC

Përveç repertorit të rregullt të filmave të huaj, në kinemanë ABC, në Prishtinë ka filluar të shfaqet edhe filmin kosovar, “Shkolla e Maleve”, me regji të Halil Budakovës. Së shpejti pritet që në këtë kinema të filloj edhe shfaqja e filmit “Titanic”, në 3D.Film

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.173Z

FOTOT/ Spektakli në stadiumin italian: Pamja e maleve të Shqipërisë

Këto foto janë shkrepur pak ditë më parë në Leçe. Skuadra lokale po luante ndeshje futbolli, por pamja më interesante vinte nga përtej detit. Nga shkallët e stadiumit mund të shiheshin majat e maleve shqiptare. Leçe është në vijë ajrore vetëm 77 km larg Shqipërisë, dhe përbal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.057Z

Mbretëresha e maleve të Shqipërisë

Ajo ishte njëherë në anën e Serbisë, pastaj kishte simpati për Malin e Zi, por krejt zemrën ia fali Shqipërisë dhe shqiptarëve: Edith Durham, gruaja që nuk e gjeti fillin e fijes së «lëmshit të Ballkanit». Një recension mbi librin «Albanias Mountain Queen: Edith Durham and the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.767Z

Vjeshta në parkun e maleve Blue Ridge

Zona e Uashingtonit është gjithmonë një destinacion turistik popullor. Në këtë periudhë të vitit, vizitorët vijnë kryesisht për të shijuar ndryshimin e stinëve. Një ndër itineraret piktoreske për këtë sezon është rruga që kalon përmes parkut kombëtar të maleve Blue Ridge d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.712Z

Zbulohet misteri i maleve fantazmë në Atlantik

Malet fantazmë Më në fund shkencëtarët kanë gjetur një shpjegim për malet më të jashtëzakonshme në botë. Gamburtsevs janë male me madhësinë dhe lartasin e Alpeve, e megjithatë janë të varrosura nën akullnajat e Atlantikut. Ato janë zbuluar në vitin 1950, në atë kohë shumë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.054Z

Fotolajm: Vazhdon zhveshja e maleve nga pyjet

"T'u qepemi maleve dhe pyjeve, t'i bëjmë djerrina si fushat",- do të ishte shprehja dhe dicitura e duhur për këtë foto. Ndërkohë në Tiranë, vijon puna me ritme edhe më të larta....

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama