Rezultate te kerkimit per termin: +Mali +Sharr

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] mali / docs[0] 15636 / hits[0] 21338 / keyword[1] sharr / docs[1] 1773 / hits[1] 3296 /
Avari në rrjetin e shpërndarjes, OSHEE në terren pas përmbytjeve
  • 2016-11-08

Avari në rrjetin e shpërndarjes, OSHEE në terren pas përmbytjeve

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, po ndjek me vëmendje situatën e krijuar në rrjetin e shpërndarjes për shkak të motit të keq me reshje intensive të shiut që ka përfshirë mëngjesin e sotëm. Nga informacioni i Shtabit Qendror të Divizionit të Shpërndarjes, der

No Pic available
  • 2016-06-27

Shqipëria në remont, OSHEE stakon energjinë dhe në zonat turistike

OSHEE në nisje të sezonit turistik njofton se do të kryejë punime, për pasojë një sërë qytetesh e fshatrash do jenë pa energji në orare të ndryshme në gjithë vendin. Mes zonave të prekura do të jenë edhe ato turistike. Punimet nisin sot dhe do të zgjasin deri më 1 korrik, njofton

OSHEE remonte në gjithë vendin: Ja qytetet ku do ndëryhet dhe oraret
  • 2016-06-27

OSHEE remonte në gjithë vendin: Ja qytetet ku do ndëryhet dhe oraret

OSHEE në nisje të sezonit turistik njofton se do të kryejë punime, për pasojë një sërë qytetesh e fshatrash do jenë pa energji në orare të ndryshme në gjithë vendin. Mes zonave të prekura do të jenë edhe ato turistike. Punimet nisin sot dhe do të zgjasin deri më 1 korrik, njoft

No Pic available
  • 2016-06-26

Punime në rrjet, kufizime të energjisë në disa zona të vendit, ja oraret

Një pjesë e konsiderueshme e vendit do të përballet me mungesa në furnizimin me energji përgjatë javës së ardhshme për shkak te punimeve te planifikuara per mirembajtjen e rrjetit. Mungesa e energjisë do të vijojë në një pjesë të qytetit të Vlorës dhe zonat turistike të Radhimës

Festat fetare mbajnë gjallë identitetin në fshatrat e Dropullit
  • 2015-08-09

Festat fetare mbajnë gjallë identitetin në fshatrat e Dropullit

Në zonën e minoritetit grek, festat e përvitshme fetare të fshatrave janë kthyer në një pikë të rëndësishme takimi për komunitetin, i cili është prekur në dy dekadat e fundit nga një shkallë e lartë e migrimi. Nga Gjergj Erebara, BIRN Salsiçet dhe shishqebapet tymosen në skara

No Pic available
  • 2014-12-10

Hipnoza PS-iste e 12 viteve më parë

Propaganda e Lugës së Florinjtë kurdoherë në fuqi! Vendi ynë, Shqipëria e shumëvuajtur, mbeti - pas Luftës II Botërore - në të gjithë Europën, nga më të mjerat në pikëpamje të fukarallëkut, ndonëse duhej të paraqitej si më e lumtura e kontinentit, në mos e rruzulli

No Pic available
  • 2014-09-02

Superbashkia e Tiranës, ja qytetet dhe fshtrat që do të bëjnë pjesë

TIRANE-Bashkia e Tiranës do të jetë një superstrukturë, me shtrirje të madhe dhe numër të lartë të popullësisë, referuar ndarjes së re territorial. E përcaktuar në ligjin e ri të ndarjes territorial, bashkisë aktual