Rezultate te kerkimit per termin: +Mali

Meta: total 1000 / total_found 16169 / time 0.007 / keyword[0] mali / docs[0] 16169 / hits[0] 22072 /
Sekuestrohet pasuria e ish-deputetit Arben Ndoka
  • 2019-04-11

Sekuestrohet pasuria e ish-deputetit Arben Ndoka

Një sipërfaqe prej 300 mijë metra katrorë në bregdetin e Lezhës dhe disa apartamente në plazh, prona të ish-deputetit Arben Ndoka, janë sekuestruar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda ditën e sotme. Sipërfaqet ndodhen konkretisht në vendet e njohura si Mali i Rrenzit, Shë

Valixhe diplomatike me 23 mln  drejt Shqipërisë, reagon policia franceze
  • 2019-04-03

Valixhe diplomatike me 23 mln drejt Shqipërisë, reagon policia franceze

Ditën e djeshme, disa portale në Mali dhe në Francë përhapën lajmin se dy valixhe diplomatike me 23 mln euro brenda janë ndaluar në aeroportin Charles de Gaulle të Parisit dhe për destinacion kishin Shqipërinë. Edhe Gazeta Shqip e publikoi lajmin duke iu referuar si burim mediave respekt

No Pic available
  • 2019-04-02

Shkodra nën shënjestrën e policisë, sekuestrohen drogë dhe makina; 3 në pranga

Policia e Shkodrës ka sekuestruar 151 kg drogë dhe ka vënë në pranga tre persona, një nga Shkodra dhe dy nga Mali i Zi. Operacioni policor, i koduar Bardhaj, kapi nw flagrancw shtetasit: K. P., 25 vjeç, banues në Shkodër; R. B., 42 vjeç, banues në Danilograd, Mali i Zi; M. R., 36 vjeç,

Bllokohen në Paris dy valixhe diplomatike me 23 mln  destinacion Shqipëria
  • 2019-04-02

Bllokohen në Paris dy valixhe diplomatike me 23 mln destinacion Shqipëria

Një shumë marramendëse parash janë bllokuar në aeroportin kryesor të Parisit, paraditen e sotme. Sicc raportojnë mediat franceze, një shtetas nga Mali është arrestuar në aeroportin Charles de Gaulle, pasi gjatë kontrollit në 2 valixhe diplomatike atij i janë gjetur plot 23 milionë eur

Skandali / Betonizohet ujëvara e Sotirës, pritet ndërtimi i një HEC-i (Foto)
  • 2019-03-29

Skandali / Betonizohet ujëvara e Sotirës, pritet ndërtimi i një HEC-i (Foto)

Një nga bukuritë më mahnitëse të Shqipërisë, ujëvara e Sotirës, nuk i ka shpëtuar betonizimit, ku pamjet që ka siguruar Gazeta Shqip në hyrje të saj janë shndërruar në një kantier ndërtimi. Rruga që të çon në këtë destinacion turistik është tërësisht e pakalueshme nga mje

GATI TË NDAJMË ME NATO-N ÇDO PËRGJEGJËSI
  • 2019-03-29

GATI TË NDAJMË ME NATO-N ÇDO PËRGJEGJËSI

Nga Ilir META Anëtarësimi i Shqipërisë në NATO 10 vite më parë përbën një nga ngjarjet më të mëdha në të gjithë historinë e Shqipërisë dhe të kombit shqiptar. Një mirënjohje të veçantë dëshiroj tjua përcjell të gjithë atyre burrave dhe grave, në uniformë që udhëhoqë

Skandali / Ujëvara e Sotirës, HEC-i i ndërtuar bllokon rrjedhën e ujit (Foto)
  • 2019-03-29

Skandali / Ujëvara e Sotirës, HEC-i i ndërtuar bllokon rrjedhën e ujit (Foto)

Një nga bukuritë më mahnitëse të Shqipërisë, ujëvara e Sotirës, nuk i ka shpëtuar betonizimit, ku pamjet që ka siguruar Gazeta Shqip në hyrje të saj janë shndërruar në një kantier ndërtimi prej kohësh. Rruga që të çon në këtë destinacion turistik është tërësisht e pakalu