Rezultate te kerkimit per termin: +Malin

Meta: total 1000 / total_found 12335 / time 0.006 / keyword[0] malin / docs[0] 12335 / hits[0] 16934 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Si ra ARMO në duart e Vladimir Putin? Ish-agjenti i FBI: Rusia po synon edhe

Veç medias dhe rrjeteve sociale, një tjetër mënyrë që Rusia por dhe vende të tjera përdorin për të ndikuar e për të rritur influencën e tyre janë investimet. Sipas një studimi të Fondacionit Jamestoun, mjetet që Rusia përdor përfshijnë kapjen e sektorëve të rëndësishëm të e

Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik
  • 2019-04-03

Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik

Top Story udhëtoi për në Madrid, kryeqytetin e Spanjës, i cili vizitohet nga miliona turistë nga mbarë bota. Historia flet se ky qytet është ndërtuar vetëm për kënaqësinë e Mbretit Filipi i Dytë. Ekipi i Top Story nuk ka mbërritur këtu për godinat madhështore, parqet e mrekulluesh

FESTA KOMBËTARE E 1 PRILLIT DHE EFEKTI PINOKIO
  • 2019-04-03

FESTA KOMBËTARE E 1 PRILLIT DHE EFEKTI PINOKIO

Nga: Fadil LEPAJA Përfundimisht, bazuar në popullaritetin dhe karakterin e politikës tonë, 1 prilli duhet trajtuar si festë kombëtare. Pasi, te ne,  asgjë që nuk është ndërkombëtare, nuk mund të jetë as  kombëtare, edhe 1 prilli duhet me u trajtua si i tillë, në kuadër të rezolu

Ish-deputeti Spahiu shpalos alternativën për sektorin e bujqësisë
  • 2019-03-31

Ish-deputeti Spahiu shpalos alternativën për sektorin e bujqësisë

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, tregon planin me 7 pika se si mund të ndryshojë bujqësia në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Spahiu thotë se Shqipëria ka peshën më të madhe të këtij sektori në raport me PBB në Europë. Por sipas tij, paradoksi është se vendi vij

Mali i Zi mund të luajë pa tifozë ndaj Kosovës, ja arsyeja!
  • 2019-03-26

Mali i Zi mund të luajë pa tifozë ndaj Kosovës, ja arsyeja!

Mali i zi pësoi një humbje të thellë 1-5 mbrëmjen e djeshme në eliminatoret e Euro 2020-ës, përballë Anglisë, por pasojat do të vijojë ti vuajë edhe në vijim. Kjo pasi përveç humbjes, do të përballet me një hetim të organeve kompetente të UEFA-s, në lidhje me sjelljet raciste,

No Pic available
  • 2019-03-25

5 gola në 3 ndeshje, Southgate e projekton kapiten xhamajkanin e Anglisë

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se Raheem Sterling ka gjithçka duhet për tu bërë kapiten i ardhshëm i kombëtares. Sterling është një nga lojtarët më në formë të Tre Luanëve, pasi ka shënuar tre gola në fitoren 5-0 ndaj Republikës Çeke, të premten. Ylli i Manches

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë
  • 2019-03-25

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë

Ende pa u shëruar plagët e asaj humbjeje me pasoja në Loro Boriçi ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për tu lënë pas për ëndrrën Europian, Shqipëria do të zbresë sërish në fushë, këtë herë me një kundërshtare modeste përballë, Andorrën, që më shumë se një pengesë n