Rezultate te kerkimit per termin: +Maliq +Bajrami

Meta: total 48 / total_found 48 / time 0.000 / keyword[0] maliq / docs[0] 1393 / hits[0] 1957 / keyword[1] bajrami / docs[1] 4717 / hits[1] 8854 /
EMRAT/ Bashkia ndan banesat e dyta sociale, ja 177 përfituesit
  • 2016-07-07

EMRAT/ Bashkia ndan banesat e dyta sociale, ja 177 përfituesit

Katër vite pasi u mbajtën peng, 385 banesat sociale në Shkozë tashmë kanë të zotët e tyre. Me votat e të gjithë anëtarëve, Këshilli Bashkiak i Tiranës ndau dje pjesën e dytë të banesave sociale, 177 të tilla. Në listën përbri janë emrat e përfituesve që, brenda një kohe

Dekriminalizimi iu ndërpret mandatin 48 këshilltarëve
  • 2016-05-28

Dekriminalizimi iu ndërpret mandatin 48 këshilltarëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka propozuar ndërprerjen e mandateve për 48 këshilltarë, që s'dorëzuan deklaratën brenda afateve. Një pjesë e tyre e kanë dorëzuar në DAP dhe një pjesë me vonesë Të parët që do të preken nga procesi i dekriminalizimit janë ata që për arsye

KQZ: Të martën u heq mandatin 49 këshilltarëve. Mes tyre dhe vëllai i deputetit Fufi
  • 2016-05-28

KQZ: Të martën u heq mandatin 49 këshilltarëve. Mes tyre dhe vëllai i deputetit Fufi

Dekriminalizimi Ja emrat e anëtarëve që digjen për shkak të mosdorëzimit të formularit apo të ngatërrimit të institucionit Zbatimi i ligjit të Dekriminalizimit do të nisë nga anëtarët e këshillave bashkiakë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet të martën më 31 maj për

Dekriminalizimi/ Nuk plotësuan formularin, ja kujt i hiqet mandati
  • 2016-05-27

Dekriminalizimi/ Nuk plotësuan formularin, ja kujt i hiqet mandati

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e martë, më datë 31.05.2016, për të diskutuar heqjen e mandatit për ata funksionarë publikë që nuk kanë dorëzuar formulatin e vetëdeklarimit brenda afatit ligjor. ???????????????????????????????????? Në një njoftim për shtyp, KQ

No Pic available
  • 2016-03-28

17 vjet nga granatimi i lagjes Arbëria të Gjilanit nga ushtria serbe!

Fillimin e bombardimeve të NATO-së (me 24 mars 1999) mbi caqet e ushtrisë serbe në Kosovë, shënon ditën e fillimit të shpresës për jetën dhe lirinë e shumëpritur. Me fillimin e bombardimeve filloi edhe tmerri dhe frika e popullsisë civile shqiptare, e cila mbeti nën mëshirën e fo

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

No Pic available
  • 2015-11-29

Ekskluzive: Lista e të vrarëve pranë Tauk Bahqes në Prishtinë

Pikërisht, në muajin nëntor, mbushen 71 vite nga, siç e quajnë historianët, Nëntori i Përgjakur në Prishtinë. Në vazhdim lista e të vrarëve që me dekada ishte top-sekret. Mijëra qytetarë kanë frekuentuar dhe kanë kaluar afër ndërtesës së ish-Gjykatës Komunale në Prishtinë dh