Rezultate te kerkimit per termin: +Maliq

Meta: total 1000 / total_found 1482 / time 0.000 / keyword[0] maliq / docs[0] 1482 / hits[0] 2091 /
Aksident në Korçë, përplasen dy automjete, në njërin 4 anëtarë të një familjeje
  • 2019-03-08

Aksident në Korçë, përplasen dy automjete, në njërin 4 anëtarë të një familjeje

Një aksident ka ndodhur në Maliq të Korçës pasditen e sotme. Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë është plagosur rëndë një grua. Mësohet se në njërin prej automjeteve po udhëtonin 4 anëtarë të së njëjtës familje. Nuk dihen ende shkaqet e

Rama ik, demokratët protestojnë para bashkisë në Maliq (FOTO)
  • 2019-03-03

Rama ik, demokratët protestojnë para bashkisë në Maliq (FOTO)

Opozita shqiptare ka kthyer sheshet në Parlament, ku me qytetarët që i bashkohen nismave të saj përpiqet të tregojë se duhet rrëzuar qeveria e Edi Ramës për ti hapur rrugën zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Sot në Maliq, mbështetës dhe simpatizantë të PD kanë protestuar para

No Pic available
  • 2019-02-26

Aksidentoi për vdekje babë e bijë, Apeli liron drejtorin e ujësjellësit të Maliqit

Fiks fare solli fakte të reja për aksidentin e ndodhur 4 muaj më parë, në 8 nëntor 2018 në unazën e qytetit të Korçës, ku pas përplasjes së dy makinave humbën jetën babai dhe vajza e tij 5 vjeçare. Por gjykata e Apelit të Korçës, njërin prej shoferëve, drejtorin e ujësjellësi

Ekipi i PS për betejën e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj
  • 2019-01-22

Ekipi i PS për betejën e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj

Na ndajnë edhe 5 muaj nga zhvillimi i zgjedhjeve lokale, me Presidentin Ilir Meta që ka dekratuar si datë për zhvillimin e tyre 30 qershorin 2019. E teksa ethet e një procesi elektroal sa vijnë e shtohen, në bazë partitë kryesore kanë nisur konsultimet për të gjetur kandidatët idealë p

Makina përplaset me Audi-n e parkuar, plagoset rëndë 28-vjeçari
  • 2018-12-23

Makina përplaset me Audi-n e parkuar, plagoset rëndë 28-vjeçari

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 14:30 të kësaj të diele në aksin rrugor Korçë-Maliq, si pasojë e të cilit është plagosur rëndë një 28-vjeçar. I riu drejtonte mjetin tip Volkswagen dhe pranë fshatit Bulgarec humbi drejtimin në ecje e sipër dhe goditi një automje

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kreun e Gjykatës së Korçës
  • 2018-12-21

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kreun e Gjykatës së Korçës

Kreu i Gjykatës së Korçës, Admir Belishta nuk e ka kaluar testin e Vetingut. Sot KPK ka vendosur shkarkimin e tij nga detyra, nderkohe qe pak dite me pare ishte përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit në kuadër të rivlerësimit kalimtar. Karriera e gjyqtarit u vu në dyshim, teksa

Aksidentoi çiftin e të moshuarve, arrestohet 63-vjeçari në Korçë
  • 2018-12-05

Aksidentoi çiftin e të moshuarve, arrestohet 63-vjeçari në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar 63-vjeçarin Sotir Nikolla, nga Elbasani, i cili një ditë më parë aksidentoi për vdekje çiftin e bashkëshortëve. “Arrestimi i tij u bë pasi, në aksin rrugor Korçë-Maliq, në afërsi të fshatit Vloçisht, ky shtetas duke drejtuar mjetin tip Benz, ka