Rezultate te kerkimit per termin: +Maliqi

Total: 2143
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.824Z

Maliqi me Ramushin

Ish-drejtori i Policise se Kosoves, Reshat Maliqi ka qene aktiv gjate zgjedhjeve te brendshme te Aleances per Ardhmerine e Kosoves. Ai vazhdon te jete ne funksione drejtuese ne Policine e Kosoves, dhe sipas ligjit, duhet te jete jopartiak. Megjithate, Maliqi ka marre pjese ne tubime te AAK'se, &cce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.267Z

Zhvishet Jonida Maliqi

Jonida Maliqi njihet si një prej personazheve publik më me stil. Ajo, prej vitesh më shumë tërheq vëmendje me stilin sesa muziken që bën. Maliqi, ka kohë kur shton në peshë, gjë të cilën e mbulon mirë me rroba. Megjithatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.888Z

Maliqi: Preferoj qeveri teknike

Njohësi i çështjeve politike, Shkëlzen Maliqi, ka thënë se preferon që Kosova të ketë një qeveri teknike me mandat një vit e gjysmë. "Preferoj variantin e një qeverie gjithëpërfshrirëse apo teknike, e cila do të ishte në pushtet vetëm një vit e gjysmë", ka thënë Maliqi në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.783Z

Maliqi: PS po dhunon zgjedhësit

13/05/2005  Kandidati i Lëvizjes Socialiste për Integrim në zonën elektorale numër 75, Lefter Maliqi, një ditë pas mitingut të zhvilluar në këtë zonë, ka reaguar ndaj sulmeve të deputetit Erion Braçe. Maliqi, i cili akuzohet nga rivali i tij elektoral për afera korruptive gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.320Z

Sa shërbime i kryen Shkëlzen Maliqi?

Nga Arbana Xharra Nga një figurë publike si Maliqi, i cili tashmë edhe mund të quhet burrë në moshë, opinioni pret të jetë më serioz në qëndrimet e tij dhe jo të vrapojë nga tezga politike në tezgë, duke mos respektuar asnjë kriter të angazhimit publik. Emërimi i tij këshil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.802Z

Maliqi-Braçe, akuza për fushatën elektorale

19/05/2005  Zona e Beratit përfshihet nga përplasjet Ndonëse, fushata elektorale ende nuk është hapur zyrtarisht, në zonën 75, të Beratit, po zhvillohet një përplasje e ashpër. Kandidati i PS-së, Erion Braçe, ka akuzuar kandidatin e LSI-së, Lefter Maliqi, për pengim të fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.191Z

Shkëlzen Maliqi: Nuk ka komb kosovar

Publicisti dhe kritiku Shkëlzen Maliqi thotë se nuk ka komb kosovar, por vetëm shtetësi kosovare. Maliqi ka polemizuar me Halil Matoshin dhe Nexhmedin Spahiun, të cilët njihen si promovuesit kryesorë të kombit kosovar. Ai thotë se në gjuhën shqipe nocioni kombi shqiptar, nënkupton ter

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama