Rezultate te kerkimit per termin: +Malishev

Meta: total 812 / total_found 812 / time 0.000 / keyword[0] malishev / docs[0] 812 / hits[0] 1721 /
Gjashtë vjet e gjysmë burg për vrasje të 35 vjeçarit
  • 2015-02-25

Gjashtë vjet e gjysmë burg për vrasje të 35 vjeçarit

Sot në Gjykatën Themelore të Gjakovës nga Departamenti i Krimeve të Rënda u shpall aktgjykimi ndaj të akuzuarit Elmi Krasniqi nga fshati Llashkadrenoc i Komunës së Malishevës për veprat penale të vrasjes dhe armëmbajtjes pa leje. Gjyk

Arrihet marrëveshja për koalicion në mes Nismës dhe LDK-së
  • 2015-02-23

Arrihet marrëveshja për koalicion në mes Nismës dhe LDK-së

Sipas burimeve të fundit të malishevapress brenda IQM-së dhe LDK-së, sot është arritur marrëveshja e koalicionit mes IQM-së dhe LDK-së në Malishevë, e cila ka kaluar me një debat të ashpër brenda IQM-së. LDK-ja nga kjo marr&

Në Vetëvendosje të gjithë janë të lumtur për kryetarin e ri (Foto)
  • 2015-02-22

Në Vetëvendosje të gjithë janë të lumtur për kryetarin e ri (Foto)

Sot, në ditën e dytë të zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje është votuar në Deçan, Istog, Gjakovë, Junik, Klinë, Kastriot, Malishevë, Mitrovicë, Pejë, Prizren, Rahovec, Therandë, Shtime, Sharr dh

Vetëvendosje! sot voton për kryetarin e saj
  • 2015-02-21

Vetëvendosje! sot voton për kryetarin e saj

Që nga ora 10 e mëngjesit ka filluar procesi i votimit në të gjitha qendrat e Kosovës për kryetarin e ri të Lëvizjes Vetëvendosje! Kryetari aktual, Albin Kurti, pasi ka votuar, tha para gazetarëve se partia të cilën ai e drejton është jo vetëm lëvizja politikisht më aktive në Koso

Ilir Deda: S’ka lidhje që ka qenë vetëm një kandidat
  • 2015-02-21

Ilir Deda: S’ka lidhje që ka qenë vetëm një kandidat

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda ka deklaruar se zgjedhjet e brendshme për kryetar të LVV-së janë demokratike për faktin se e gjithë anëtarësia e këtij subjketi është përfshirë në këtë process. Deda, në një prononcim për "Zërin" ka folur edhe për kandidaturën e vet

Albin Kurti: Zgjedhjet tona dëshmojnë demokraci
  • 2015-02-21

Albin Kurti: Zgjedhjet tona dëshmojnë demokraci

Lëvizja Vetëvendosje ka filluar votimin në Prishtinë për kryetar të saj. Me këtë rast, lideri i kësaj Lëvizje, Albin Kurti tha se Vetëvendosje me zgjedhjet e saj po dëshmon lirinë dhe demokracinë që ka për brenda. I pyetur nëse është demokraci kandidimi i vetëm një kandidati pë

Vetëvendosje sot voton
  • 2015-02-21

Vetëvendosje sot voton

Lëvizja Vetëvendosje sot dhe nesër voton për kryetarin e saj. I vetmi kandidat është deputeti Visar Ymeri. Votimi do të zhvillohet në të gjitha Qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje brenda dhe jashtë Kosovës. Sot do të votohet në Artanë, Besianë, Dardanë, Drenas, Fushë Kosovë, Ferizaj,