Rezultate te kerkimit per termin: +Malishev

Meta: total 1000 / total_found 1047 / time 0.000 / keyword[0] malishev / docs[0] 1047 / hits[0] 2335 /
No Pic available
  • 2016-03-26

Kryeministri Mustafa flet për protestën e anuluar nga opozita

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në Facebook ka shkruar se anulimi i protestës nga ana e opozitës flet për arsyet që opozita i vlerëson për të menaxhuar me veprimet e saj. Ai thotë se gjatë vizitës së tij në Komunën e Malishevës një grup prej 7-8 të rinjsh shprehën pakëna

Kryeministri Mustafa në Vushtrri thotë se nuk do të themelohet komuna e Prilluzhës
  • 2016-03-25

Kryeministri Mustafa në Vushtrri thotë se nuk do të themelohet komuna e Prilluzhës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë një takimi me udhëheqjen e Komunës së Vushtrrisë, ka qenë kategorik se nuk do të themelohet komuna e Prilluzhës. Ai i ka quajtur të pabaza pohimet se është folur e po flitet në qarqet qeveritare për formimin e kësaj komune me shumicë serbe

Nxënëset nga Kosova do të marrin pjesë në Olimpiadën Shkencore I-SWEEEP 2016
  • 2016-03-17

Nxënëset nga Kosova do të marrin pjesë në Olimpiadën Shkencore I-SWEEEP 2016

Eliona Aliu (17-vjeçare) nga komuna e Gjilanit dhe Lirindë Kafexholli (16-vjeçare) nga komuna e Malishevës janë nxënëse që vijojnë mësimin në gjimnazin "Hasan Nahi". Ato janë në klasën e 11-të. Qysh në fillim të shkollës së mesme janë treguar të suksesshme në lëndët shkencor

Gjatë natës u dogjën 4 vetura zyrtare, përgjegjësinë e marrin Qytetart e paknaqur
  • 2016-03-17

Gjatë natës u dogjën 4 vetura zyrtare, përgjegjësinë e marrin Qytetart e paknaqur

Djegia e veturave zyrtare ka filluar të marrë përmasa shqetësuese. Vetëm mbrëmë në Kosovë u është vënë zjarri katër veturave zyrtare: në Gjilan, Ferizaj, Mitrovicë, Pejë dhe Malishevë. Këto vetura zyrtare janë të blera me paratë e taksapaguesve të Kosovës. Një organizatë e

Mustafa: Gjatë ditës së nesërme do të bëjmë një vlerësim të gjendjes
  • 2016-03-07

Mustafa: Gjatë ditës së nesërme do të bëjmë një vlerësim të gjendjes

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë të ditur se është informuar gjatë ditës nga Qendra e Situatave në Këshillin për Sigurinë e Kosovës, për pasojat e reshjeve të shiut në disa pjesë të vendit. Nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, Mustafa ka thën

Shtatoret që nuk e nderuan Adem Jasharin? (Foto)
  • 2016-03-06

Shtatoret që nuk e nderuan Adem Jasharin? (Foto)

Para gati katër vitesh, zbulimi i kësaj shtatore pati marrë mjaft kritika por edhe akuza nga ana maqedonase, transmeton lajmi.net Shtatorja siç shihet në këto fotografi, ngjan shumë pak me heroin. Përmasat e trupit nuk përkojnë pothuajse fare. Shtatorja është e punuar në stilin realsoci

Malisheva gati për manifestimin e “Epopesë së UÇK-së”
  • 2016-02-29

Malisheva gati për manifestimin e “Epopesë së UÇK-së”

Përmes një komunikate për media komuna e Malishevës bënë të ditur se po bëhen përgatitjet për shënimin e manifestimit “Epopeja e UÇK-së” , ku do të zhvillohen një varg aktivitetesh, tashmë tradicionale, por