Rezultate te kerkimit per termin: +Malit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.488Z

Vakia e Malit

Ministria e Jashtme nuk e ka regjistruar Malin si një vend që e ka njohur pavarësinë. Në mediat ndërkombëtare të enjten është publikuar një reagim i autoriteteve të këtij shtetim ku thuhet se nota verbale që është prezantuar në Prishtinë është e falsifikuar. Behgjet Pacolli pohon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.077Z

Republika e Malit njeh Kosovën

Republika e Malit Republika e Malit është shteti i 92 i OKB-së, që ka njohur Republikën e Kosovës, si shtet të pavarur dhe Sovran. Në një konferencë për medie, zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli prezantoi edhe notën verbale të nënshkruar nga presidenti i Malit, Dioncounda Traore n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.974Z

Edi Rama: Do dal malit

Pas mbledhjes së kryesisë, është dëgjuar klithma ylberiste: “U vendos, do dal malit”. Për Edi Ramën nis tashmë faza e ilegalitetit politik, faza e sulmeve ndaj ndërkombëtarëve, e bojkotimeve të skajshme dhe e protestave dhe akteve destabilizuese, në qoftë i zoti t’i b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.354Z

Militantet debohen nga Timbuktu i Malit

Militantet debohen nga Timbuktu i Malit E marte 29 Janar 2013 1014 p styletext-align justify p Militantet debohen nga Timbuktu i MalitTrupat franceze dhe ato te Malit kane marre kontrollin e qytetit Timbuktu pas debimit te militanteve islamike Zyrtaret franceze kane thene se nuk ka pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.450Z

BE i premton 520 mln euro Malit

Bashkimi Europian pritet t`i japë 520 milionë euro ndihmë për rindërtimin e Malit, në një konferencë me donatorë ndërkombëtarë në Bruksel që do të mbahet sot. Presidenti i Komisionit Europian, Jose Manuel Barroso, tha se paratë do të ndihmonin shtetin afrikano-perëndimor të kthent

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.140Z

Jep dorëheqje kryeministri i Malit

Kryeministri i Malit, në Afrikë, ka dhënë dorëheqjen në një fjalim televiziv, pak orë pasi u arrestua nga ushtarët që ishin prapa një grushti ushtarak të organizuar në muajin mars.Cheik Modibo Diarra u arrestua në shtëpinë e tij në kryeqytetin Bamako, në bazë të një urdhri të l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.858Z

Serbia dëbon ambasadoren e Malit të Zi

Vetëm një ditë pasi Mali i Zi njohu pavarwsinë e Kosovës, Serbia ka vendosur të largojë nga vendi ambasadoren e Malit të Zi. “Serbia do të kërkojë nga ambasadori i Malit të Zi që ta braktisë Beogradin”, ka thënë ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç. "Qeveri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama