Rezultate te kerkimit per termin: +Malt

Total: 352
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.961Z

Rita, super seksi në Maltë

Këngëtarja kosovare Rita Ora po shijon ditët e saj të qëndrimit në Maltë. Ditën e djeshme Rita u komentua për veshjen e saj, ku mediat shkruanin se ajo kishte harruar reçipetat në shtëpi. E veshur shik me një veshje të zezë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.008Z

Kosova miqësore me Maltën?

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, sot ka pritur në takim drejtuesit e FFK-së, Fadil Vokrrin dhe Eroll Salihun. Kryetari Vokrri dhe sekretari Salihu, njoftuan ministrinë Shala për takimet që kanë pasur me drejtuesit e UEFA-s, në Malt&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.742Z

Formacionet zyrtare: Belgjikë – Bosnjë, Itali - Maltë

Ndeshjet ndërkombëtare kualifikuese për Euro 2016, kthehen, Belgjika do të pres Bosnjën, ndërsa Italia luan me Maltën. Më poshtë i gjeni formacionet zyrtare. AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Belgjikë - Bosnjë Belgjikë: C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.040Z

Shala i kërkon Maltës përkrahjen për UNESCO

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Maltë, ka takuar ministrin e Kulturës së Maltës, Owen Bonnici me të cilin ka biseduar për bashkëpunim konkret në fushën e kultur&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.849Z

Kryeministri Isa Mustafa priti presidenten e Maltës, Marie Louise Coleiro Preca

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim presidenten e Republikës së Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, e cila po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Kryeministri Mustafa e njoftoi për progresin në Koso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.850Z

Jahjaga priti presidenten e Maltës, Marie Louise Coleiro Preca

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot presidenten së Republikës së Maltës, Shkëlqesinë e Saj, zonjën Marie Louise Coleiro Preca, e cila po qëndron për vizitë zyrtare shtetërore në vendin ton&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.012Z

Maltë, rreth 220 migrantë shpëtohen në det të hapur

MALTE- Rreth 220 migrantë u shpëtuan sot në det të hapur, pranë ishullit mesdhetar të Maltës, sipas medias lokale. Migrantët mendohet të jenë sirianë dhe mes tyre ka shumë gra dhe fëmijë, të cilët u shpëtuan nga nj&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama