Rezultate te kerkimit per termin: +Manchester +United

Meta: total 1000 / total_found 7735 / time 0.005 / keyword[0] manchester / docs[0] 13464 / hits[0] 21284 / keyword[1] united / docs[1] 9449 / hits[1] 16735 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Nga Ronaldo, Mbappe dhe Donnarumma, Perez rrëfen planet e Realit

Pas marrjes së mandatit të pestë në krye të Real Madridit, Florentino Pérez është rrëfyer në mediat spanjolle. Sigurisht që është që çështja e parë ishte ajo për Ronaldon, i cili përflitet se është duke e lënë Madridin pas ankesës së prokurorit, i cili e akuzon atë për mas

FIFA nis hetimin ndaj Juventusit dhe Mino Raiolas
  • 2017-06-21

FIFA nis hetimin ndaj Juventusit dhe Mino Raiolas

Transferimi i Pogba tek Man.United, nis hetimi për Juventusin. Një procedim disiplinor është hapur nga ana e Fifa-s  në drejtim të Juventusit dhe menaxharit të futbollistëve Mino Raiola,  për transferimin e Paul Pogba tek Manchester United, në verën e kaluar. Raiola është përfshirë

No Pic available
  • 2017-06-20

Edhe Mourinho akuzohet për evazion fiskal: Deri në 3.6 mln $

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho është akuzuar nga prokuroria spanjolle për mashtrim met aksat gjatë kohës që ka qenë trajneri i Real Madridit. Portugezi akuzohet për evazion fiskal në vlerën e 2. 9 milionë dollarëve- 3. 6 milionë dollarëve mes vitit 2011 dhe 2012. Mourinho

Murinjo si Ronaldo, akuzohet për evazion fiskal 3.3 mln euro
  • 2017-06-20

Murinjo si Ronaldo, akuzohet për evazion fiskal 3.3 mln euro

Seksioni i Krimeve Ekonomike në Prokurorinë e Madridit, ka paraqitur një ankesë në Pozuelo de Alarcón kundër ish-trajnerit të Real Madridit, Hoze Murinjo, për dy vepra penale kundër Thesarit, në lidhje me tatimin mbi të ardhurat e individëve (tatimi mbi të ardhurat), të kryera në vit

No Pic available
  • 2017-06-19

Zidane i telefonon Ronaldos: Qëndro, kemi nevojë për ty

Cristiano Ronaldo është padyshim telenovela futbollistike e kësaj vere. Prej ditësh po flitet për dëshirën e tij për tu larguar nga Reali i Madridit, për shkak të problemeve me drejtësinë për evazion fiskal, por është dikush që po tenton të ndryshojë rrjedhën e kësaj historie. B

Ronaldo e pranon: E kam vendosur, do iki nga Reali
  • 2017-06-17

Ronaldo e pranon: E kam vendosur, do iki nga Reali

Do të largohem, e kam vendosur. Nuk ka kthim pas. Kështu, sipas gazetës Marca, Kristiano Ronaldo i paska treguar shokëve të kombëtares në Rusi, të impenjuar me Kupën e Konfederatave. Një vendim që është konfirmuar edhe nga drejtuesit lusitanë. Ylli portugez ndihet i sulmuar nga shtypi

No Pic available
  • 2017-06-16

E bujshme, Ronaldo: Dua të largohem nga Real Madridi

Lajmi ka rënë si bombë te Real Madridi. Sipas gazetës portugeze A Bola, Cristiano Ronaldo ka marrë vendimin për të lënë Realin këtë verë, pas hetimit të prokurorisë, e cila e akuzon atë për shpërdorimin e 14.7 milionë eurove, që nuk kanë përfunduar në thesar, por ka bërë evaz