Rezultate te kerkimit per termin: +Manchester +Unitedit

Meta: total 1000 / total_found 1470 / time 0.001 / keyword[0] manchester / docs[0] 14096 / hits[0] 22297 / keyword[1] unitedit / docs[1] 1560 / hits[1] 1962 /
Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)
  • 2019-04-11

Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)

Pasi befasuan Realin e Madridit, duke e eliminuar nga Championsi, të rinjtë e talentuar të Ajaxit i kanë dhënë një leksion futbolli edhe Juventusit, mbrëmjen e sotme në Johan Cruiff Arena të Amsterdamit. Të besuarit e trajnerit Ten Hag dominuan takimin për pjesën më të madhe të 90-mi

Një yll i ri ka lindur, PSG dhe United në luftë për Sanchon
  • 2019-03-03

Një yll i ri ka lindur, PSG dhe United në luftë për Sanchon

Ylli i Borussia Dortmundit, Jadon Sancho ka futur në luftë dy skuadrat e mëdha evropiane, Manchester Unitedin dhe Paris Saint-Germainin. Talenti i madh anglez ka shënuar nëntë gola dhe ka bërë plot 14 asistime për skuadrën e tij në Bundesliga këtë sezon. Paraqitjet e tij të mira me Dor

No Pic available
  • 2019-03-03

Projektohet tërmet në merkato, Interi do shkëmbejë Icardin me

Interi është gati të ofrojë argjentinasin Mauro Icardi në një marrëveshje shkëmbimi për sulmuesin e Manchester Unitedit, Romelu Lukaku. Klubi italian është duke u përpjekur të largojë sulmuesin Icardi pas komenteve kontestuese të bëra nga gruaja dhe agjentja e tij, Wanda Nara, rreth

Nuk ka surpriza në Premier League, big-ët fitojnë të gjithë
  • 2019-02-28

Nuk ka surpriza në Premier League, big-ët fitojnë të gjithë

Chelsea triumfoi me rezultatin 2-0 në derbin e Londrës përballë Tottenhamit, një rezultat ky që sjell konfirmimin të paktën përkohësisht të trajnerit italian Maurizio Sarri. Në sfidën e zhvilluar në Stamford Bridge nuk u pa Chelsea i zakonshëm që dominon kontrollin e topit, por një

Solskjaer e lë në stol, Lukaku kërkon transferimin te Juventusi
  • 2019-02-27

Solskjaer e lë në stol, Lukaku kërkon transferimin te Juventusi

Ardhja e trajnerit norvegjez Ole Gunnar Solskjaer në stolin e Manchester Unitedit, ka rezultuar më shumë se e suksesshme për klubin, që tashmë është rikthyer bindshëm në garë për një vend në zonën Champions të renditjes. Megjithatë nuk duket kaq i lumtur qendërsulmuesi i skuadrës,

Çmenduria e Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone  A do e thyej rekordin e Fergusonit?
  • 2019-02-26

Çmenduria e Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone A do e thyej rekordin e Fergusonit?

Ndeshja që u mbyll me penallti midis Chelseat dhe Manchester City në finalen e EFL Kupës, nxori fitues djelmoshat e Pep Guardiolas,  dhe për teknikun spanjoll ky ishte trofeu i 25-të i fituar në karrierë. Kupa e Ligës u shtua në sirtarin e tij. Aty me Barcelonën janë përfshirë tre titu

PSG shkëlqen pa yjet, Zaniolo nderon Romën
  • 2019-02-13

PSG shkëlqen pa yjet, Zaniolo nderon Romën

Pa dy prej yjeve të skuadrës, si Neymar dhe Cavani, Paris Saint Germain arriti të dhurojë një paraqitje fantastike në transfertën angleze përballë Manchester Unitedit në sfidën e vlefshme për fazën e 1/8-ave të këtij kompeticioni. Francezët e drejtuar nga Thomas Tuchel arritën të t