Rezultate te kerkimit per termin: +Mandej

Meta: total 1000 / total_found 3350 / time 0.002 / keyword[0] mandej / docs[0] 3350 / hits[0] 4160 /
No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Toni më ka 45 mijë euro, Berti 10, përgjimet mes fajdexhinjve të Shkodrës
  • 2019-03-19

Toni më ka 45 mijë euro, Berti 10, përgjimet mes fajdexhinjve të Shkodrës

Një histori e pashpresë bixhozi. Dy të rinj të varur prej tij që i lanë mbi kurriz të atit miliona euro borxh. Dhe 19 persona nën hetim, që të gjithë ata pretendues të pafajësisë, mes tyre edhe policë, noterë, biznesmenë, por edhe shokë të dy të rinjve shkodranë, dëshmia e të

Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

Nis puna për rikonstruksionin e dy godinave në Qytet Studenti
  • 2019-01-31

Nis puna për rikonstruksionin e dy godinave në Qytet Studenti

Dy godina të tjera konviktesh në Qytetin Studenti po i nënshtrohen rikonstruksionit të plotë, për kushte më të mira jetese dhe studimi për studentët. Pas konvikteve 5, 6, 20 dhe 21, Bashkia e Tiranës ka nisur punën edhe për rikonstruksionin e godinave 27 dhe 28. Kryebashkiaku i Tiranës

No Pic available
  • 2019-01-26

Rikonstruksioni i konvikteve, Bashkia nderon familjen Sadushi

Veliaj: “Keni mirënjohjen e qytetit të Tiranës; Është kollaj të thuash jam me studentët’, por është më e vështirë të bësh diçka për ta” Thirrjes së kryeministrit Edi Rama dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e konvikteve në &

No Pic available
  • 2019-01-19

Letra e Sadijes për Dritëroin: Sa të due mor fishek

Letra Shkodër 20.IV.1965 I dashtun, Gjithë këtë kohë e km mendjen tek ti. Më ka dalë gjumi qysh në orën 5.10 të mëngjesit nga një vetëtimë e tmerrshme dhe bubullimë që tronditi gjithë shtëpinë. Menjëherë më shkoi mëndja tek ti. Me se do të niset? Me motoçiklete asht gomarll

A shkarkoi Thaçi, Bushatin? VV-ja ofensivë ndaj Ramës me 7 pyetje
  • 2019-01-11

A shkarkoi Thaçi, Bushatin? VV-ja ofensivë ndaj Ramës me 7 pyetje

I propozuari i kryeministrit Edi Rama për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj është kryefjala e debatit politik në Shqipëri dhe Kosovë, teksa mosdekretimi i tij nga Presidenti Ilir Meta i ka hedhur benzinë zjarrit në përplasjen e tij me shefin e qeverisë. Por kundër Ramës është rreshtua